ОБЗОР: Борусия Д дръпна с 9 точки на Байерн сред разгром (РЕПОРТАЖИ)

Борусия М свали баварците от второто място, вижте всички резултати от днешните мачове

Борусия Дортмунд разби с 5:1 Хановер в домакинския си мач от 20-ия кръг на Първа Бундеслига. "Жълто-черните" доминираха тотално и четирите попадения бяха най-малкото, с което гостите се отърваха. Успехът позволи на Борусия да дръпне с 9 точки пред  Байерн, който утре приема Щутгарт.

Досега през сезона вестфалци не бяха вкарвали гол само на този съперник (0:0 през есента). Ашраф Хакими реализира за 1:0 в 24-ата минута, а следващите три попадения паднаха в рамките на 7 минути през втората част и бяха реализирани от Марко Ройс (60), Марио Гьотце (62) и Рафаел Герейро (67).

Едва в 86-ата гостите върнаха едно попадение чрез Марвин Бакалорц, но с последния шут в мача Аксел Витцел (90) оформи разгрома. Отделно домакините удариха една греда и пропуснаха на два пъти сами срещу вратаря.
Байерн се свлече на трета позиция, след като Борусия Мьонхенгладбах спечели с 2:0 домакинството си на Аугсбург. Головете вкараха Оскар Венд в 78-ата минута и Патрик Херман в 90-ата.

В късния двубой Вердер на два пъти поведе на Айнтрахт, но не съумя да задържи аванса си и срещата завърши при резултат 2:2.

2:2 Халер (68`-дузпа)

Дортмунд смачка Аугсбург, вкара цели пет гола във вратата на гостите (ВИДЕО)

Рурците показаха отлична игра

Официално: Марко Ройс си тръгва от Дортмунд (ВИДЕО)

Халфът изкара 12 години на "Сигнал Идуна Парк"

Леверкузен спаси фантастичната си серия с гол секунди преди края (ВИДЕО)

"Аспирините" измъкнаха 2:2 срещу Щутгарт

Хари Кейн не спира да чупи рекорди с екипа на Байерн (ВИДЕО)

Той постави нов личен рекорд за най-много попадения в един сезон

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Лайпциг съкруши Дортмунд и отдалечи рурците от Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" вкараха цели четири гола на своя опонент

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)