Възходът на Реал продължи с шестзвездно шоу в Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Бейл с гол №100, Бензема вкара два за трета поредна победа на „кралете“

Реал Мадрид се поздрави с трета поредна победа, разгромявайки като гост с 4:2 отбора на Еспаньол в мач от XXI кръг на испанската „Ла Лига“.

Сантяго Сколари остави на пейката Гарет Бейл, Марсело и Иско, но въпреки това момчетата му вкараха три попадения още преди почивката за първи път през сезона, а след паузата уелсецът влезе от пейката и се разписа.

Още в четвъртата минута Карим Бензема успя да открие резултата след чудесен пробив на Лука Модрич.

Кавалерът на „Златната топка“ продължи да играе силно и в 15-ата минута центрира към Серхио Рамос, който удвои преднината на гостите след майсторски удар с глава в обратния далечен ъгъл – 2:0.

Голът бе под номер пет за капитана на Реал, така че той вече има по-малко само от водещия реализатор на тима Карим Бензема.

В 25-ата минута Леандро Баптистао върна едно попадение за Еспаньол, но в добавеното време на първата част Бензема вкара за втори път и направи резултата 3:1.

След паузата на терена се появи и Гарет Бейл.

Уелската звезда се нуждаеше от едва три минути на терена, за да се разпише за стотен път с екипа на Реал в 67-ата след асистенция на Лукас Васкес.

Преди да му подаде последният отне топката от играч на Еспаньол и домакините имаха претенции за нарушение, но те останаха неуважени от съдиите.

В 72-ата минута Рафаел Варан получи червен картон и остави гостите с човек по-малко, а „папагалчетата“ се възползваха от това малко по-късно.

В 81-ата появилият се след около час игра венецуелец Роберто Росалес вкара дебютния си гол с екипа на Еспаньол, където играе под наем от Малага.

В крайна сметка обаче Реал стигна до заслужена победа, която е пета в последните шест мача на тима от всички турнири и го нарежда на трето място в класирането на Примера с 39 точки.

Лидерът Барселона има с 10 повече, докато Еспаньол остана с 24 в своя актив след домакинското поражение.

Еспаньол - Реал Мадрид 2:4

0:1 Бензема 4'