Нефтохимик се наложи над Миньор (Раднево) в контрола

Цонков и Христов донесоха успеха на тима си

Пореден успех в контролните срещи от зимната подготовка извоюва Нефтохимик. Днес, на стадион Българово, тимът се наложи над съперника си в Югоизточната Трета лига – Миньор (Раднево) с 2:1.

Дебют със зелената фланелка направи най-новото попълнение в отбора – защитникът Атанас Ташолов. Бившият вече бранител на Ботев (Пловдив) избра да продължи кариерата си в Нефтохимик, помагайки на тима да спечели промоция в професионалния футбол.

През първата част на днешния приятелски двубой „шейховете“ владееха случващото се на терена, но направиха няколко пропуска и до почивката нулевото равенство се запази. След подновяването на играта наставникът на тима Диян Петков замени половината от състава, а в 75-та минута и останалата част.

Нефтохимик откри резултата в 72-ра минута, чрез Цветомир Цонков. Мирослав Радев засече с глава  центриране от фаул на Кольо Чахов, но бе неточен и топката попадна при непокрития на границата на наказателното поле Цонков, който се разписа за 1:0. Десет минути по-късно гостите изравниха след гол от пряк свободен удар. В 85-та минута Нефтохимик си върна преднината. Победното попадение бе дело на Деян Христов. Той отбеляза за 2:1, с удар от воле, при центриране от корнер.

Утре на „шейховете“ отново им предстои контролна среща. Те ще се изправят срещу тима от Първа лига – Верея /Стара Загора/, от 14:00 ч., на стадиона в с. Ягода. В срещата отново ще вземат участие всички налични футболисти, като игровото време на всеки един играч ще бъде изравнено спрямо записаните минути в днешната проверка.

Състав на Нефтохимик: Шейтанов (46 Мюмюнов), Славов (46 М. Радев), Г. Радев (75 Христов) , Цв. Чахов (75 Костов), Калев (Карамфилов), Ахмед(60 Цонков), Филипов (46 Георгиев), Иванов, Мирославов (46 Ташолов), Минчев (75 Милков), К. Чахов

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен