Домовчийски приближи Ботев Вр до Топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Сашо Ангелов измъкна важни три точки срещу Витоша

Валери Домовчийски вкара първия гол след подновяването на първенството и по този начин донесе успеха на Ботев Вр с 1:0 срещу Витоша Бистрица. Нападателят се разписа в 61-ата минута на двубоя от 21-ия кръг, игран на ст. "Христо Ботев" във Враца.

Успехът приближи Ботев на само 4 точки от шестия в класирането Черно море, на когото му предстои мач с ЦСКА във Варна.

Добрата новина за треньора Сашо Ангелов е, че тимът му се справи дори без напусналите Валери Божинов и Юлиан Ненов.

Още в 3-ата минута Четин Садула беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. Секунди след това шут на Наско Милев мина покрай вратата на Ботев.

Врачани отговориха с няколко добри атаки, при които обаче съперниковата отбрана се справи отлично. На три пъти тя успя да остави Валери Домовчийски в засада. Негово попадение в 20-ата минута беше отменено, след поредния несплоучлив опит на нападателя да надхитри защитниците.

В 38-ата минута Даниел Генов нанесе удар, който бе спасен от вратаря на столичани Василев. Четири след това Четин Садула подаде към Котев, който опита шут от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата на врачани.

Домовчийски откри резултата в 61-ата минута. Бившият играч на Левски завърши с прецизен изстрел подаване на Петър Атанасов - 1:0.

Попадението донесе оживление в играта на "зелените". В 69-ата минута Петър Атанасов пробва рефлекса на стража Християн Василев от воле, но последният отби в ъглов удар. В 80-ата минута Атанасов пропусна да вкара втори гол, но отново Василев спаси.

В последната минута от редовното време от игра бе изгонен Ивайло Михайлов от врачани, който влезе грубо в краката на Кристиян Кочилов в средата на терена.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 11.  Андреас Васев, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 71. Емил Стоев, 19. Ивайло Михайлов, 18. Илия Миланов, 88. Йордан Апостолов, 26. Мариян Иванов, 10. Петър Атанасов

ВИТОША: 1. Християн Василев, 6. Румен Гьонов, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула, 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 94. Юлиян Попев, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"