ФЕНОМЕНАЛНО: 10 от Сити обърнаха Шалке за пет минути! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стърлинг носи успеха на "гаржданите", домакините вкараха две дузпи

Манчестър Сити стигна до героичен обрат от 1:2 до 3:2 сачмо за пет минути при гостуването си на Шалке от 1/8-финалите на Шампионска лига. Англичаните го направиха с човек по-малко, след като от игра беше изгонен Отаменди.

Манчестър Сити вкара в 18-ата минута. Грешка в отбраната на домакините позволи на Бернардо Силва да открадне топката и да подаде към Серхио Агуеро, който се разписа на празна врата. Футболистите на германския тим имаха претенции, че преди попадението е имало нарушение на Лапорт срещу Ут. Реферът Карлос дел Каро Гранде прибягна до системата за видеоповторения (ВАР) и зачете попадението.

В 33-ата минута изстрел на Калиджури срещна ръката на Отаменди, след което топката напусна очертанията на терена. Главният рефер първоначално отсъди корнер, но след това отново се допита до ВАР. След консултация в продължение на близо пет минути бе отсъдена дузпа в полза на Шалке. Набил Бенталеб реализира 11-метровия наказателен удар за 1:1.

В края на първата част Шалке стигна до пълен обрат. Домакините получиха втора дузпа, след като Фернандиьо събори Сане в наказателното поле при центриране от фаул. Бенталеб отново бе точен от бялата точка, въпреки че този път Едерсон усети ъгъл и докосна топката.

Отаменди остави Мачнестър Сити с човек по-малко в 68-ата минута, когато получи втори жълт картон и беше изгонен. Това принуди Гуардиола да извади Давид Силва и на негово място пуска Венсан Компани. Желанието му беше очевидно - да заздрави защитата.

В 73-ата минута Де Бройне изпълни пряк свободен удар и след рикошет в стената топката мина опасно близо до гредата на  Рафаел Фернам. Малко след това шут на Бернардо Силва мина над вратата. Сити все пак се добра до равенството. Лерой Сане вкара от фаул пет минути преди края на редовното време, а в 90-ата Рахийм Стърлинг донесе успеха на "гражданите".  Този резултат прави англичаните тотални фаворити преди реванша на "Етихад".

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

Шалке 04: Рафаел Ферман, Бастиан Оципка, Матия Настасич, Салиф Сане, Джефри Брума, Даниел Калигури, Сердар, Набил Бенталеб, Уестън МакКини, Хамза Мендил, Марко Ут

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Фернандиньо, Николас Отаменди, Аймерик Лапорт, Давид Силва, Илкай Гюндоган, Кевин де Бройне, Бернардо Силва, Серхио Агуеро, Рахийм Стърлинг

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел