СНИМКИ: Коконов герой в дебюта си за Арда с късен гол в Кърджали

Литекс загуби в края, четирима нови с първи минути за домакините

Арда победи драматично Литекс вкъщи с минималното 1:0 в мач от XVIII кръг на Втора професионална лига.

Домакините осигуриха перфектни условия за игра, въпреки лошото време и падналия сняг в Кърджали и цялата страна.

Президентът на клуба Петър Пешев, заедно с десетки доброволци, се включиха в почистването на терена.

Първи до по-сериозна опасност стигнаха играчите на Стойчо Стоев, като в 21-та минута Коконов центрира в наказателното поле на гостите и се наложи защитник да изчисти в ъглов удар.

Две минути по-късно, Георги Иванов от Литекс можеше да отбележи гол, но от непосредствена близост пред Караджов не успя да се разпише.

В 26-та минута Петър Христов се пребори за една висока топка, като я насочи към Иван Коконов, който нахлу в наказателното поле, но вратарят парира удара му.

Футболистите на Арда повишиха оборотите и в 35-та минута Венцислав Бенгюзов отправи опасен удар от границата на наказателното поле, но нямаше шанс.

След удар на Тонислав Йорданов в 38-та минута пък топката срещна страничната греда на вратата на Арда.

На почивката, ръководството на домакините бе предвидило изненада за привържениците, като бе организирана томбола за мобилен телефон, осигурен от един от спонсорите.

След паузата кърджалийци трайно се настаниха в половината на Литекс, търсейки победата. В 50-та минута Бенгюзов изпълни опасно пряк свободен удар, но Петров показа невероятен рефлекс.

Победата за домакините донесе дебютиралият Иван Коконов, който в 85-та минута засече центриране по тревата на Марчев и хвърли в екстаз феновете на отбора.

Освен дошлият от Дунав футболист, официален дебют направиха още новите попълнения Петър Христов, Ивайло Найденов и Васил Добрев.

С тази победа Арда вече има в актива си 34 точки, като заема трето място в класирането. В следващия кръг тимът гостува на Пирин, като срещата е на 2 март от 15:30 часа в Благоевград.

СЪСТАВ НА АРДА: Караджов, Крумов, Сандев, Найденов, Кръстев, Чанев, Бенгюзов, Марчев, Коконов, П. Христов, В. Христов.

РЕЗЕРВИ: Ганев, Добрев, Стоев, Плахов, Осман, Мартинс, Карадайъ.