Кой ще спечели Лига Европа?

16 март 2019 17:15 Пламен Димитров

Шифрин изравни рекорд на Стенмарк в последния слалом за сезона

Американката Микаела Шифрин изравни рекорда на швед Ингемар Стенмарк от 40 победи на слалом в стартове от Световната купа!

Тя го направи в последния старт от дисциплината за сезона в Солдеу (Андора). 24-годишната Шифрин беше втора след първия манш, но спечели втория, а с това и състезанието с общо време от 1:48.15 минута.

Американката вече има и рекордните 16 победи в рамките на един сезон за Световната купа. Последният старт е утре.

Втора на 7 стотни от секундата остана лидерката след първия манш Уенди Холденер (Швейцария), която за пореден път не успя да стигне до първа победа в тази дисциплина. Швейцарката, която има три успеха за Световната купа, до момента е записала 22 подиума на слалом, но няма нито една победа. Трета на 1.20 секунди финишира Петра Влъхова от Словакия.

Олимпийската шампионка в слалома от Пьончан 2018 Фрида Хансдотер (Швеция) завърши пета на 1.89 секунди зад Шифрин в последното състезание в кариерата си.