Кой ще спечели Лига Европа?

16 март 2019 21:14 Емил Арсов

Манчестър Сити на полуфинал след знаменит обрат в мрачен Уелс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити успя да стигне до паметен обрат и спечели с 3:2 гостуването си на Суонзи, макар да изоставаше с 0:2 до 69-ата минута на мача от четвъртфиналите за ФА Къп.

Тогава „гражданите“ изравниха, след което получиха доста спорна дузпа и изравниха резултата с много късмет, а две минути преди края Серхио Агуеро вкара, макар да бе в засада, за да донесе успеха на своите.

Домакините, които се намират в средата на таблицата в Чемпиъншип, изненадващо започнаха по-силно срещата и в 20-ата минута получиха дузпа, след като Фаибан Делф препъна Робъртс в наказателното поле и Андре Маринър даде дузпа за Суонзи.

Мат Граймс не сгреши от бялата точка даде аванс на "лебедите", а в 29-ата минута бившият футболист на гостите Берсант Селина завърши хубава атака с параболичен изстрел и домакините сензационно поведоха с 2:0.

След това Сити опита да върне поне едно попадение, но удар на Бернардо бе спасен от стража на „лебедите” в 32-ата минута, а малко по-късно Суонзи като по чудо не допусна попадение, след като топката се разходи по голлинията след рикошет в стража на домакините.

Очакванията бяха Сити да започне много силно второто полувреме, но вместо това „гражданите” трудно стигаха до голови шансове в първите минути след почивката.

Пеп Гуардиола взе спешни мерки и пусна в игра Рахим Стърлинг и Серхио Агуеро, а това се оказа решаващо.

В крайна сметка Сити успя да се върне в мача едва в 69-ата минута, когато именно Агуеро задържа топката в наказателното поле и намери Бернардо Силва, а португалецът с майсторски външен фалц намали на 1:2.

В 77-ата минута Стърлинг падна в пеналта и Сити малко пресилено получи дузпа. Кун Агуеро стреля в гредата, но имаше късмет, защото топката да се удари в крака на вратаря Нордфелд и влетя в мрежата му – 2:2.

Последва натиск на гостите и няколко опасни положения за тях, като в един т случаите стражът на Суонзи показа страхотен рефлекс и блесна с двойно спасяване.

Две минути преди края на редовните 90 обаче той бе безпомощен, защото намиращия се в засада Серхио Аугер плонжира ниско и с глава направи обрата пълен – 3:2, за да прати „гражданите“ на полуфиналите.

В тях ще играе и отборът на Уотфорд, който по-рано днес победи у дома Кристъл Палас с 2:1, а останалите два тима ще станат ясни след сблъсъците Уулвърхемптън – Манчестър Юнайтед и Милуол – Брайтън.

Суонзи – Манчестър Сити 2:3