17 март 2019 21:35

ОБЗОР: Виляреал спечели битката с Райо за оцеляване в елита (РЕПОРТАЖИ)

Twitter

Изиграха се четири от петте неделни срещи  от 28-ия кръг в  Ла Лига.

Програмата за деня бе открита от 13:00 часа с драматичен двубой между Ейбар и Валядолид, в който гостите измъкнаха трите точки в добавеното време на втората част. Ореяна вкара за Ейбар в 54-ата, като преднината се запази до последната минута на редовното време. В 90-ата Верде вкара от дузпа, а три по-късно Сержи Гуардиола донесе победата за Валядолид, който се отдалечи от зоната на изпадащите.

Севиля се доближи до Топ 4 след минимален успех с 1:0 при гостуването си на Еспаньол. Единственият гол в мача вкара Бен Ядер от дузпа в 53-ата минута.

В 19:30 се изиграха още две срещи. Валенсия и Хетафе не се победиха и играха 90 минути при резултат 0:0, докато борещият се за оцеляване Виляреал спечели с 3:1 у дома срещу Райо Валекано, който също се опитва да остане в елита, но днес записа седма поредна загуба в Ла Лига и е с 23 точки на предпоследното място.

Вечерта завършва с гостуване на Барселона на Реал Бетис.