Кой ще продължи след мегасблъсъка Барса – Юнайтед?

17 март 2019 14:23

Ансамбълът на България с бронз на финала на пет обръча в Киев

БФХГ
Ансамбълът на България за девойки спечели бронзов медал на финала на съчетанието с 5 обръча на международния турнир по художествена гимнастика "Дерюгина къп" в Киев (Украйна), съпътстващ надпреварата за Гран При.

Българките в състав Моника Заркова, Маргарита Василева, Александра Кьосева, Жанина Георгиева, Карина Димитрова и Анелия Желязкова изиграха много добре композицията си с обръчи и с оценка 20.100 точки (за трудност 12.500) взеха бронзовото отличие.

Шампион стана Беларус с оценка от 21.650, а на второ място е Естония с 20.850 точки. В съчетанието с 5 ленти българките допуснаха грешки и с оценка от 13.750 точки заеха шесто място на финала. Шампион на 5 ленти е ансамбълът на Беларус със 17.300, пред Естония с 16.500 и Унгария с 16.100 точки.

От 15.00 до 17.00 часа са финалите на Гран При при жените с участието на българката Катрин Тасева, която късно снощи спечели сребърен медал в многобоя.