ОБЗОР: Кешеру вкара, но Румъния падна в Швеция

Малта и Ирландия надвиха Фарьорски острови и Гибралтар

Швеция победи у дома Румъния с 2:1 в мач от група F на европейските квалификации, а точен за гостите бе нападател на българския шампион Лудогорец.

Клаудиу Кешеру се превърна в „златна резерва“, след като се появи на почивката при резултат 0:2 в полза на скандинавците.

32-годишният футболист се нуждаеше от едва 13 минути, за да вкара осмия си гол за своята родина.

В 58-ата той се възползва от пас на Разван Марин и намали с глава от близка дистанция за 1:2.

Този резултат обаче се оказа и краен на стадион „Френдс Арена“, тъй като Робин Куайсон (33‘) и Виктор Класон (40‘) бяха точни в Солна през първото полувреме.

В друг мач от групата Малта победи вкъщи Фарьорски острови с 2:1, макар да игра половин час с човек по-малко. Кириан Нвоко откри в 13-ата минута, а в 62-ата Андре Агюс получи директен червен картон, а Брандур Хендриксон пропусна отсъдената дузпа в полза на гостите.

В 77-ата обаче Стив Борг бе точен от бялата точка за Малта и подпечата победата, докато Якуб Томсен оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време на срещата.

В мач от група D на европейските квалификации пък Ирландия очаквано се наложи над аутсайдера Гибралтар, макар и с минималното 1:0, след гол на Джеф Хендрик (49‘) малко след почивката.

ВСИЧКИ ЕВРОКВАЛИФИКАЦИИ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТЕ ТУК.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел