Финландия с дебютна победа в квалификациите

Скандинавците се наложиха над Армения

Националният отбор на Финландия се наложи над единайсеторката на Армения в европейската квалификация между двата тима.

Мачът от Група J на надпреварата за място в еврофиналите завърши с победа за гостуващия състав с 2:0.

Автор на първото попадение в срещата стана Фредрик Йенсен, а крайния резултат оформи Пюро Сойри.

Цял мач за домакините изигра звездата на тима Хенрик Мхитарян, който обаче така и не успя да помогне на състава си да се върне в срещата, след ранно получения гол във вратата си.

Резултатът беше открит след едва 14 минути игра, когато Фредрик Йенсен даде преднина на скандинавците. 21-годишният халф на немския Аугсбург бе точен, като не остави шансове на вратаря на съперника за адекватна реакция.

На Хайрапетян се наложи още няколко пъти да се намесва решително спасявайки тима си от по-категорична загуба.

Попадение на Финландия и през вторите 45 минути бе отменено, като страничният арбитър маркира засада при скоростна акция на отбора.

Дванадесет минути преди последния съдийски сигнал Пюро Соири вкара топката във вратата на домакините, като този път всичко бе по правилата, а състезателят на Адмира Вакер попадна в прегръдките на съотборниците си.

Армения така и не успява да покаже нищо значително в борбата в тази група, като все още няма спечелена точка. За Финландия това бяха първи завоювани пунктове, с които "белите" обещават да притеснят съперниците си.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел