Късна драма между Норвегия и Швеция (ВИДЕО)

Двубоят премина през страхотен обрат на "тре кронур" и изравнителен гола за домакините в седмата минута на добавеното време

Норвегия измъкна точка от домакинството си на Швеция в квалификация за Евро 2020. Двубоят в Осло завърши 3:3, преминавайки през страхотен обрат на "тре кронур" и изравнителен гола за домакините в седмата минута на добавеното време.

Точката бе първа за Норвегия в кампанията, докато Швеция е с актив от 4 пункта.

Домакините откриха резултата в 41-ата минута. Елабделауи напредна отдясно и центрира в наказателното поле. Джошуа Кинг опита слаб удар, който стигна до Бьор Маарс Йонсен и бившият нападател на Литекс вкара отблизо за 1:0.

В 59-ата минута Норвегия вкара втори гол. Маркус Хенриксен качи топката на главата на Кинг и нападателят с покачи на 2:0.

В 69-ата минута Андреас Гранквист пропусна дузпа, но минута по-късно Виктор Клаесон върна един гол.

Четири минути преди края на редовното време Робин Куиасон получи отличен пас от Клаесон, нанесе удар, след който Хавард Нордвайт си отбеляза автогол за 2:2.

Отново нападателят на Майнц бе герой за "тре кронур", вкарвайки за 2:3 в първата минута на добавеното време.

Шест минути след това драмата стана пълна. Ола Камара засече с глава центриране на Мартин Йодегаард и оформи крайното 3:3.