Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

31 март 2019 22:25 Николай Георгиев

Геройски Ботев (Пловдив) достигна до точка с Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Левски започна с фалстарт плейофите в Първа лига. "Сините" не успяха да победят Ботев (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов", въпреки че поведоха през първата част след несъществуваща дузпа.

Давиде Мариани беше точен от бялата точка в 35-ата минута, но Кристиян Димитров изравни в 47-ата минута. Веднага след това Лъчезар Балтанов пък беше изгонен.

Въпреки численото си предимство през цялото второ полувреме футболистите на Георги Дерменджиев играха слабо и без идея, като не успяха да наложат сериозен натиск и да стигнат до трите точки, които щяха да приближат тима на шест точки от лидера Лудогорец и на три от ЦСКА, които играят помежду си другия уикенд.

През първата част домакините бяха по-активни и първата възможност в мача беше пред казахстанския Меси, който още в 5-ата минута пропусна да се разпише след подаване на Мариани, който пет минути след това шутира неточно. Удар на Кардосо от гостите бе блокиран първо от Миланов, а след това и от вратаря Михайлов, а след това Валери Божинов не намери вратата на „канарчетата“.

В 35-ата минута съдията даде дузпа за домакините. Паулиньо се опита да отправи удар от близка дистанция, но топката попадна в ръката на Филипов, а съдията посочи бялата точка и Давиде Мариани (35-дузпа) бе точен за 1:0, а Балтанов получи жълт картон заради протест. Голът бе десети за халфа от 27 мача в родния елит. До края на полувремето вратарят на гостите Пиргов изби шут от воле на Сайдахмет.

Божинов получи травма и бе заменен на почивката от Серджиу Буш, а "канарчетата" изравниха чрез Кристиян Димитров (47), който не остави шансове на Ники Михайлов с удар от воле. Три минути след това гостите останаха в намален състав, след като капитанът Балтанов фаулира отзад Паулиньо и получи втори жълт и съответно червен картон.

Домакините натиснаха и в 64-ата минута Сайдахмет пропусна отново, но този път след удар с глава. В 71-ата минута и Паулиньо пропусна отличен шанс след пас на Буш, пращайки топката над вратата. До края на мача най-чистите положения за гол пропиляха Буш и Паулиньо, като при удара на втория бе отсъдена засада.

След равенството Левски остава трети с 55 точки и вече 5 по-малко от втория ЦСКА, а и е на 8 зад лидера Лудогорец. Ботев е четвърти с 46 точки.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов; Живко Миланов, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов; Мартин Райнов; Еркебулан Сейдахмет, Давиде Мариани, Паулиньо; Валери Божинов, Станислав Костов

БОТЕВ ПД (4-1-4-1): Даниел Кайзер; Филип Филипов, Кристиян Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо; Радослав Терзиев; Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Александър Тонев; Антонио Вутов

Събития

90+3' Край на мача Левски и Ботев завършиха 1:1
90+3' Жълт картон Жълт картон и за Серджиу Буш.
90+1' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Радослав Апостолов.
90+1' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Васил Шопов.
90+1' Последна смяна в мача. Излиза Васил Шопов, влиза Радослав Апостолов.
90' Главният съдия даде три минути продължение на редовното време.
89' Станислав Костов не успя да засече едно хубаво центриране на далечната греда. което можеше да се превърне в гол.
86' Жълт картон Жълт картон и за Иван Горанов за оспорване на съдийско решение.
85' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Антон Карачанаков.
85' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Еберт Кардосо.
85' Втора смяна за Ботев. Излиза Еберт Кардосо, влиза Антон Карачанаков.
84' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Жерсон Кабрал.
84' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза голмайсторът Давиде Мариани.
84' Последна смяна в Левски. Излиза голмайсторът Давиде Мариани, влиза Жерсон Кабрал.
82' Хубава възможност за Левски след пряк свободен удар, но центрирането на Давиде Мариани беше слабо и в крайна сметка не се стигна до остра атака срещу Ботев.
75' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Богдан Вашчук.
75' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Еркебулан Сейдахмет.
75' Втора смяна в Левски. Излиза Еркебулан Сейдахмет, влиза Богдан Вашчук.
71' Страхотна възможност за Левски! Двама от Левски излязоха сами срещу защитник на Ботев, първоначално Кайзер изби подаването на Буш, но после Паулиньо стреля над вратата от изгодна позиция.
70' Жълт картон Жълт картон и за Паулиньо за реакция срещу рефера Никола Попов.
60' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Феребори Доре.
60' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Александър Тонев.
60' Първа смяна и за Ботев. Излиза Александър Тонев, влиза Феребори Доре.
59' Смяна за състезател влизащ в игра Буш влиза в игра.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Валери Божинов напуска играта.
59' Валери Божинов напуска играта на негово място влиза Буш.
56' Еркебулан Сейдахмет намери Серджиу Буш пред наказателното поле, но ударът му беше слаб и Кайзер улови.
50' Втори жълт картон и съответно червен Лъчезар Балтанов получава втори жълт картон! Паулиньо нахлу в половината на Ботев, откъсна се, Балтанов му влезе отзад и не игра с топката. Той претендираше, че не е ударил и бразилеца, но реферът безкомпромисно му посочи пътя към съблекалните.
47' Гол Ботев изравнява резултата! Александър Тонев центрира от пряк свободен удар, получи се поредица карамболи и в крайна сметка Живко Миланов изчисти слабо, за да стигне топката до Кристиан Димитров пред наказателното поле. Неговият удар не беше много сил
45+1' Край на първата част на мача! Левски води на Ботев с 1:0.
45' Една минута продължение на първата част.
41' Страхотен изстрел от ждроб на Еркебулан Сейдахмет, но Даниел Кайзер изби с вещина.
39' Страхотно центриране на Сейдахмет от десния фланг, но Паулиньо само чукна топката с глава, вместо да стреля.
39' Жълт картон Нуно Рейш получи също жълт картон за бурната си реакция на нарушението на Вутов.
38' Жълт картон Антонио Вутов получи жълт картон за грубо нарушение.
35' Гол от дузпа Давиде Мариани е безкомпромисен от бялата точка - 1:0!
34' Жълт картон Жълт картон за Лъчезар Балтанов за оспорване на решението на съдията.
33' Дузпа за Левски за игра с ръка след центриране на Живко Миланов.
32' Хубав пробив на Мартин Райнов, но ударът му беше крайно неточен и топката излетя далеч в аут.
28' Жълт картон Радослав Терзиев получи първи жълт картон от играчите на Ботев заради брутално нарушение срещу Мартин Райнов.
27' Мариани центрира от пряк свободен удар, но вратарят изби.
21' Еберт Кардосо засече едно центриране, но топката беше омекотена от Живко Миланов и Ники Михайлов улови без проблеми.
13' Жълт картон Давид Яблонски получава първия жълт картон за нарушение при нескопосана своя изява. Това е 9-о негово официално предупреждение и изпуска следващите два мача на тима си.
12' Контузия или получаване на медицинска помощ Кристиан Димитров и Паулиньо сблъскаха главите си при една борба за висока топка. Лекарите обаче успяха да ги вдигнат на крака.
10' След продължителна атака топката стигна до Давиде Мариани пред вратарското поле, но ударът на швейцареца мина на сантиметри встрани от гредата.
4' Първи удар в мача и той е в полза на Левски. Еркебулан Сейдахмет се пробва от трудна позиция, но по никакъв начин не затрудни Даниел Кайзер.
3' Васил Шопов подава в наказателното поле, но съотборниците му не успяват да се възползват.
1' Начален съдийски сигнал!