ОБЗОР: Севиля влезе в Топ 4 след труден успех над Бетис (РЕПОРТАЖИ)

Барса се издъни срещу последния, Атлетико бие с лекота

Барселона поднесе изненадата в Испания, след като взе само точка при гостуването на последния Уеска, като двата тима направиха нулево реми на ст. „Ел Алкораз”. Валверде даде почивка на голяма част от титулярите преди реванша следващата седмица срещу Манчестър Юнайтед в Шампионска лига. Барселона е лидер в Ла Лига със 74 точки, докато Уеска е на последно място с 25 и има много малки шансове за оставане в Примера и през следващия сезон.

Иначе съботната програма започна в 14:00 часа с двубой между Еспаньол и Алавес, който домакините спечелиха с 2:1. Еспаньол поведе в 19-ата минута чрез Педроса, а Лагуардиа удвои малко след началото на втората част от дузпа. Калери намали в 56-ата, но Алавес не успя да се добере до точка в двубоя.

Атлетико Мадрид се възползва от грешката на Барселона и намали изоставането си от каталунците на 9 точки, след като спечели домакинския си мач срещу Селта.  Антоан Гризман и Алваро Мората донесоха трите точки на „дюшекчиите”.

В късния двубой Севиля се наложи трудно с 3:2 над Бетис и измести Хетафе от четвъртото място.