ОБЗОР: Байерн продължава да тероризира Вердер - 19 от 19! (РЕПОРТАЖИ)

Шампионите увеличиха аванса си пред Борусия Д, Аургсбург засили Щутгарт към Втора Бундеслига, вижте всички резултати

Байерн (Мюнхен) измъкна трудна домакинска победа с 1:0 над Вердер (Бремен) срещу Вердер в мач от 30-ия кръг на германския шампионат. По-този начин баварците дръпнаха с 4 точки пред втория Борусия (Дортмунд), който обаче е с мач по-малко. "Жълто-черните" гостуват утре на Фрайбург.

До края на баварците им остават четири срещи, а при победи в тях те няма как да бъдат свалени от върха. Задачата не изглежда трудна, защото следващите два съперника са Нюрнберг и Хановер 96, които са на последните две места и най-вероятно ще изпаднат директно.

Вердер продължава да е любимата жертва на Байерн в последните години. Днешният успех на шампионите е 19-и поред във всички турнири и 17-и в Бундеслигата.

Никлас Зюле вкара за успеха в 75-ата минута след рикошет в тялото на Дейви Клаасен. Мюнхенци бяха улеснени от червен картон на бранителя на Вердер Милош Велкович след 58 минути игра.

Аугсбург пък разби с 6:0 Щутгарт, който вече е на 6 точки от 15-ото място, последното което ганатрира участие в Първа Бундеслига и през следващия сезон.