Витоша се скъса да пропуска и вкара само два на Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Бистришките тигри" отправиха над 30 удара, точни бяха Христов и Долапчиев

Витоша (Бистрица) победи с 2:0 гостуващия Верея в мач от V кръг на Група “А” в плейофите на Първа лига.

Домакините могат да съжаляват, че не постигнаха далеч по-убедителен резултат, тъй като направиха куп пропуски.

Те отправиха общо 33 удара по посока на пазената от Кристиян Кацарев врата, но го преодоляха само два пъти, като трябва да се отчете, че и стражът се отличи с няколко спасявания.

Домакините започнаха силно мача и още в третата минута Лъчезар Котев отправи опасен удар, но вратарят на Верея успя да избие, а малко след това спаси и слаб изстрел на Наско Милев.

Натискът на Витоша обаче продължи и в десетата минута младият Галин Желязков фаулира в пеналта Наско Милев, а арбитърът отсъди дузпа.

Стефан Христо хладнокръвно я превърна в гол и откри резултата в 12-ата минута. Малко преди почивката Кристиян Кацарев спаси опасен изстрел на Денислав Станчев и в крайна сметка полувремето приключи при резултат 1:0.

След паузата ситуацията на терена не се промени и домакините продължиха да доминират. Те създадоха редица ситуации за гол, но се възползваха чак в края.

Две минути преди да изтекат редовните 90 резервата Григор Долапчиев сложи точка на спора с изстрел от границата на наказателното поле, отбелязвайки своя десети гол за сезона.

След успеха Витоша събра 34 точки и остава на предпоследното място в Група „А“, докато Верея остава закотвен на дъното с едва 6 в своя актив.

Славия ще запише нова победа в плейофите срещу Арда

Предлагат на клубовете реформи в елита

БФС и ПФЛ искат по-малко отбори в елита

Извънредно: Трима легионери пред раздяла с Левски

Официално: Ясна е програмата до края на сезона

Вижте кога ще се играят оставащите мачове от Първа и Втора лига, както и финалът за Купата

Чочев: Чакат ни трудни мачове с ЦСКА и Ботев