Интригата е жива! Черно море удари Лудогорец на "Тича"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" спечелиха с 2:1 домакинския си мач, Георги Илиев се превърна в герой с два гола

Черно море шокира шампиона Лудогорец и спечели с 2:1 домакинския си двубой срещу „орлите” в първия двубой на първата шестица от 31-ия кръг на ППЛ. Георги Илиев откри резултата в 20-ата минута, а 14 по-късно Драгош Григоре изравни с първия точен удар на разградчани в мача. След почивката отново капитанът на „моряците” бе точен след брилянтно изпълнение в 52-ата минута. Така Лудогорец не успя да се откъсне от преследвача ЦСКА и остава със 70 точки. „Армейците” ще имат шанс да намалят пасива си от лидера в класирането, ако успеят да спечелят гостуването си на Ботев в понеделник. Черно море пък изпревари Берое и Ботев и е четвърти с 48 точки.

Мачът започна с териториално предимство на Лудогорец, тъй като гостите се настаниха в половината на съперника веднага след първия съдийски сигнал.

Гостите създадоха първата опасност в петата минута, когато Вандерсон успя да се измъкне от рожденика Стефан Станчев и центрира успоредно на голлинията, но Иван Дюлгеров внимаваше и се намеси решително.

След това обаче Черно море изравни играта и на свой ред създаде няколко ситуации. В три от тях обаче бяха маркирани засади и така се стигна до 20-ата минута. Преди нея нямаше нито един точен удар в мача, ала точно тогава блесна капитанът на домакините Георги Илиев. 37-годишният халф на „моряците“ си спечели нарушение и изпълни страхотно свободния удар, за да прати топката във вратата на Ренан от над 20 метра и да открие резултата със своето девето попадение през кампанията – 1:0 за Черно море.

В 33-ата минута Пламен Димов можеше да удвои преднината на домакините, но стреля над вратата с глава от непосредствена близост, а секунди след това Лудогорец изравни. Точен, също с глава, но след центриране от корнер на Вандерсон, бе Драгош Григоре, който се разписа за втори път с екипа на шампионите след пристигането си през лятото в Разград.

Малко преди края на първото полувреме Георги Илиев бе на косъм от второ попадение в срещата, ала след мощния му изстрел от границата на наказателното поле топката премина на сантиметри от гредата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Лудогорец започна много активно втората част, като в 51-аат единствено бързо излизане на Дюлгеров предотврати попадение във вратата на домакините. В ответната атака „моряците” поведоха след фантастично изпълнение на Георги Илиев. Ндонгала центрира отдясно в пеналта, където Илиев със странична ножица насочи към вратата, Ренан не успя да се намеси добре и топката навести мрежата на „орлите” за втори път.

Последваха силни минути за Черно море и няколко добри атаки, като в 66-ата домакините бяха много близо до трети гол, с който да убият интригата. При центриране отляво Ренан остана под топката, Виктор Генев успя с глава да върне назад от самата аутлиния, а Ндонгала не успя от линията на вратарското поле да насочи точно и прати в аут.

Гостите се хвърлиха в атака в последния четвърт час, като в 89-ата имаха добра възможност да изравнят, след сериозно разбъркване в наказателното поле на "моряците", но Вандерсон би неточно.

Черно море задържа аванса си до последния съдийски сигнал и заслужено записа нови три точки в актива си.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 70. Пламен Димов, 4. Виктор Генев, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Фунду, 7. Ериксон Андраде, 21. Георги Илиев (к), 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Силва, 10. Радослав Василев;
Треньор: Илиан Илиев;

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков (к), 21. Драгош Григоре, 30. Козмин Моци, 70. Якуб Швиерчок, 77. Адриан Попа, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон;
Треньор: Стойчо Стоев.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
1:0 Георги Илиев 20
1:1 Драгош Григоре 34
2:1 Георги Илиев 52`

90+6` Край на двубоя!
90+4` Гол на Лукоки, но попадението е отменено заради засада.
91` Витанов е изведен от Фенуш в наказателното поле, Антон Недялков обаче се намесва в последния момент и вади в корнер.
90` Шест минути добавено време.
90` Георги Илиев е заменен, влиза Витанов.
89` Страхотно разбъркване в наказателното поле на Черно море, а Вандерсон в крайна сметка бие високо над вратата от десетина метра.
87` Жълт картон за Швиерчок.
86` Контраатака на Черно море, но Фенуш се забави много и накрая завърши със слаб пас, който Ренан улови, което предизвика гневна реакция в треньора на домакините Илиан Илиев.
83` Мартин Костадинов заменя Генев, който няма да може да довърши двубоя.
81` Вандерсон центрира, Дюлгеров излезе да боксира и се сблъска лошо със съотборника си Виктор Генев, излиза лекарският екип на домакините.
80` Стефан Станчев получава жълт картон, фаул за Лудогорец в близост до наказателното поле.
76` Удар на Кешеру, топката се отби в Димов и излезе в корнер.
74` Мехди Фенуш центрира добре отдясно, Радослав Василев обаче не успя да насочи топката и би в аут от линията на вратарското поле.
71` Камерите уловиха реакцията на Марселиньо след смяната, който бе бесен и изрита бутилка с вода, сядайки на резервната скамейка.
68` Двойна смяна, излизат Марселиньо и Анисе, в игра влизат Кешеру и Серкан Юсеин.
66` Пропуск! Центриране отляво, Ренан увисна под топката, а Виктор Генев успя от аутлинията да извади с глава, Ндонгала обаче не успя от няколко метра да насочи към опразнената врата!
65` Пас на Кононго под  плонжа на Ренан, Антон Недялков обаче избива преди Ндонгала да стигне до топката.
58` Адриан Попа е заменен, на негово място влиза Лукоки.
52` ГООООЛ! Черно море повежда!!! Ндонгала центрира отдясно към Георги Илиев, който със странична ножица прати топката в Ренан, който не успя да отбие и топката се търколи в мрежата му за втори път!
51`  Иван Дюлгеров излиза от рамката на вратата и лов топката, преди Марселиньо да може да нанесе удар.
47` Жълт картон за Сисиньо още в началото на втората част.
46` Начало на второто полувреме.

45+2 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Черно море и Лудогорец се оттеглят на почивка при резултат 1:1.

44 – Мощен шут на Георги Илиев от средна дистанция премина на сантиметри от гредата на Ренан.

40 – Свободен удар в полза на Лудогорец, на около метър от ъгъла на наказателното поле. Марселиньо застана зад топката, но я прати право в стената от футболисти на Черно море.

34 - ГОООЛ, ЛУДОГОРЕЦ ИЗРАВНЯВА! Драгош Григоре засече с глава центриране от корнер и възстановява статуквото - 1:1.

33 – Пламен Димов направи фрапантен пропуск, след като бе оставен непокрит точно пред вратарското поле, но от непосредствена близост стреля с глава над вратата.

24 - Патрик Андраде получава първия жълт картон в мача.

20 - ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Капитанът Георги Илиев изпълни отлично един свободен удар и не остави шансове на Ренан, пращайки топката в горния му ъгъл от над 20 метра, за да открие резултата - 1:0 за домакините!

16 - Четири засади и нито един точен удар след първите 15 минути на мача във Варна.

14 - Генев изведе Радослав Василев, но последният е в положение на засада.

10 - След силните първи минути на Лудогорец, сега такива има и отборът на Черно море, но пробивът на Юго Кононго в пеналта е спрян от Козмин Моци.

8 - Виктор Генев стреля с глава, но е маркирана засада.

5 -  Гостите създадоха първата опасност. Вандерсон успя да се измъкне от рожденика Стефан Станчев и центрира успоредно на голлинията, но Иван Дюлгеров внимаваше и се намеси решително.