ДРАМА В МАНЧЕСТЪР! Де Хея провали, а после спаси Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратарят с нова грешка при 1:1 с Челси, извади чист гол в 97-та минута

Манчестър Юнайтед направи 1:1 с Челси на "Олд Трафорд" в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. Хуан Мата откри за дяволите, Маркос Алонсо изравни ще преди почивката след грешка на Де Хея. Вратарят се реабилитира в продължението, когато спаси тима си от загуба.

Така битката за местата в Топ 4, които дават право на участие в Шмпионска лига ще продължи с пълна сила в оставащите до края на сезона три кръга. Челски е четвърти с 68 точки, на две зад третия Тотнъм и на две пред петия Арсенал . Юнайтед е шести с 65. Това са и четирите тима, които ще се борят за двете вакантни позиции, като се има предвид, че Манчестър Сити и Ливърпул са недостижими на върха в класирането.

„Червените дяволи” прекъснаха серия от три поредни загуби във всички турнири, докато Челси вече три мача няма победа за първенство.

Мачът започна отлично за Юнайтед. Тимът на Оле Гунар Солскяер поведе още в 12-ата минута Комбинация между Ромелу Лукаку и Люк Шоу завърши с подаване към Хуан Мата, който вкара за 1:0. Попадението е десето за испанеца във вратата на Челси. 7 пъти той се е разписвал срещу "сините" като играч на Юнайтед и още 3 с екипа на Валенсия.

Постепенно лондончани изравниха играта и в 43-ата минута изравниха. Де Хеа не се намеси добре след удар от дистанция на Рюдигер и при добавката Алонсо не сгреши - 1:1.

Десетина минути след почивката Кепа направи добро спасяване след удар на Байи. В 65-ата минута Челси получи огромен удар, след като Рюдигер получи тежка контузия и се наложи да бъде принудително заменен от Кристенсен.

В 71-ата минута домакините също извършиха принудителна промяна. Байи се контузи. Минута след това изстрел на Вилиан от фаул премина много близо над напречната греда.

В добавеното време Педро изчисти от голлинията удар на Рохо с глава. В заключителните секунди пък Де Хея спря с тяло опит на Игуаин да го преодолее и равенството се запази.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Йънг, Байи, Линдельоф, Шоу, Ерера, Матич, Погба, Мата, Рашфорд, Лукаку

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Рюдигер, Луис, Алонсо, Канте, Жоржиньо, Ковачич, Вилиан, Азар, Игуаин