ТОТАЛЕН КРАХ ЗА ЦСКА И ГРИША ГАНЧЕВ! Ботев спря "червените" и за титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

С уникални голове Доре и Неделев "погребаха" надеждите на "армейците"

Ботев (Пловдив) пак шокира ЦСКА. Това стана след победа с 2:0 на спортния комплекс в „Коматево“ в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе с голям залог за „червените“, които след грешната стъпка на Лудогорец и загубата във Варна от Черно море (1:2) можеха да съкратят разликата от лидера, но паднаха и остават на пет точки от върха.

Преди мача играчите на Ботев опънаха голям транспарант "Чико, всички сме с теб", оказвайки морална подкрепа на легендата Динко Дерменджиев, който от няколко дни е в болница – в тежко, но стабилно състояние.

През първата част „армейците“ владееха повече топката, но не създадоха кой знае какви положения за гол. При едно от тях Атанасов шутира от около 25 метра, а вратарят Кайзер изби в корнер. В 25-ата минута Али Соу поиска дузпа след единоборство с Пиргов, но не получи такава.

В 37-ата минута звездата на „канарчетата“ центрира от корнер и Пиргов отправи удар с глава, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда. Две минути по-късно Кайзер реши да  финтира Тиаго, а не да изрита напред върната топка и бе на път да сгреши, но халфът не успя да чукне кълбото в мрежата зад стража. До края на полувремето не се случи нищо интересно и съперниците се оттеглиха на почивката без гол.

През втората част картината на терена не се промени особено. Гостите владееха повече топката, но нямаха никаква идея как да преодолеят отбраната на Ботев и да стигнат до така желания гол. „Канарчетата“ пък продължиха да разчитат на контраатаки. Неточно удари отправиха Балтанов от домакините и Али Соу от „червените“. В 72-ата минута Кристиян Малинов игра умишлено с ръка в центъра на терена, но съдията Ивайло Стоянов реши да не му показва втори жълт картон и до го изгони.

Така се стигна до 83-ата минута, в която „канарчетата“ поведоха след поредната си контраатака. Неделев изведе великолепно Феребори Доре, който финтира Нуно Томаш и с шут по земя вкара за 1:0. И след гола „армейците“ не намериха сили да отвърнат на удара, тръгвайки си без точки от Коматево. В добавеното време Тодор Неделев оформи крайния резултат.

След успеха си Ботев (Пд) излезе четвърти с 51 точки.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПД: 22. Даниел Кайзер, 66. Еберт Кардосо, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 24. Лазар Марин, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 8. Тодор Неделев, 7. Александър Тонев, 16. Васил Шопов, 10. Феребори Доре

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров, 10. Евандро Да Силва, 15.  Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 17. Енрике, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго, 22. Али Соу, 24. Нуно Томаш

Стадион: Коматево

Рефер: Ивайло Стоянов

ЧАТ-КОМЕНТАР

Начало на мача!

3 мин. Ботев Пловдив изпълнява тъч от дясно в собствената половина.

3 мин. Маркирано е нарушение на Доре срещу Бодуров.

5 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 25%, ЦСКА: 75%.

6 мин. Али Соу подаде към Енрике Рафаел, който продължи към Тиаго Родригес. Португалецът след това се опита да намери Малинов, но Димитър Пиргов го изпревари и изчисти топката.

8 мин. Евандро подава в наказателното поле, но топката е пресечена от съперников футболист.

9 мин. Стойчо Атанасов преодоля Васил Шопов, след което отправи далечен удар, но Кайзер се намеси и изби в корнер.

10 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 22%, ЦСКА: 78%

10 мин. Тодор Неделев подаде към Доре, който продължи към Балтанов, а той стреля, но доста над вратата на Стипица в аут.

12 мин. Феребори Доре от Ботев Пловдив е в засада.

15 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 22%, ЦСКА: 78%.

17 мин. Ботев Пловдив изпълнява тъч от ляво в собствената половина.

20 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 23%, ЦСКА: 77%.

22 мин. Тиаго Родригес фаулира грубо Радослав Терзиев, за което получи жълт картон.

25 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 25%, ЦСКА: 75%.

26 мин. Стойчо Атанасов отправи коварен удар, топката се насочи под напречната греда на вратата на Ботев, но Кайзер се намеси и боксира в корнер.

28 мин. Малинов центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, където Бодуров засече топката, но стреля в аут.

30 мин. Кардосо фаулира Енрике Рафаел и получи жълт картон.

31 мин. Енрике Рафаел фаулира Кристиан Димитров и получи жълт картон.

35 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 26%, ЦСКА: 74%.

37 мин. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле на ЦСКА. Данте Стипица излезе, но закъсня. Димитър Пиргов стреля с глава, но встрани от десния стълб на вратата на "червените".

38 мин. Евандро получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Ботев.

39 мин. Тиаго пресира Даниел Кайзер, който за малко не сбърка.

45+2 мин. Край на първото полувреме!

Начало на второто полувреме!

46 мин. Александър Тонев е заменен от Кристиан Добрев.

52 мин. Малинов задържа Кардосо и получи жълт картон.

54 мин. Жанио Бикел получи жълт картон за игра с ръка.

55 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 30%, ЦСКА: 70%.

56 мин. Николай Бодуров получи жълт картон за нарушение срещу Доре.

57 мин. Крис Добрев финтира Турицов, след което пусна към Неделев, който отклони за Лъчезар Балтанов, а той стреля, но неточно в аут.

59 мин. Балтанов центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Стойчо Атанасов в последния момент изпревари Доре и успя да изчисти топката в корнер току пред него.

60 мин. Владеене на топката: Ботев Пловдив: 33%, ЦСКА: 67%.

62 мин. Бикел с глава подаде към Али Соу, който стреля, но нямаше достатъчно сила в удара му и Кайзер спаси.

70 мин. Васил Шопов фаулира Малинов и получи жълт картон.

74 мин. Дълъг пас към Доре, но той е в положение на засада.

75 мин. Коварен удар от разстояние на Неделев, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

77 мин. Васил Шопов получи контузия и е сменен от Антон Карачанаков.

79 мин. Кристиан Димитров получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

79 мин. Димитър Пиргов също получи жълт картон за реакция към съдията.

79 мин. Рубен Пинто влезе в игра на мястото на Жанио Бикел.

81 мин. Крис Добрев задържа Турицов и получи жълт картон.

86 мин. Тодор Неделев пусна много добър пас към Доре, който навлезе в наказателното поле на ЦСКА, където финтира Томаш, след което вкара топката във вратата на Стипица.

86 мин. Доре получи жълт картон заради радостта си след гола.

87 мин. Енрике Рафаел стреля, но неточно в аут.

89 мин. Доре е сменен от Апостолов.

90 мин. Смоленски влезе в игра на мястото на Енрике Рафаел.

90+1 мин. Али Соу финтира Пиргов, след което излезе сам срещу Кайзер и стреля, но ударът му бе спасен. След това топката попадна в Смоленски, който не успя да намери очертанията на опразнената врата и стреля над напречната греда в аут.

90+4 мин. Дълъг пас към Тодор Неделев, който стреля покрай Томаш и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Данте Стипица.

90+5 мин. Край на мача! Победа за Ботев Пловдив!