Кой ще спечели сблъсъка ЦСКА – Лудогорец?

12 май 2019 13:39

Сан Хосе поведе в серията срещу Сейнт Луис

Тимо Майер вкара два гола и подаде за един от другите два на Логън Кутюр, а Сан Хосе победи с 6:3 Сейнт Луис в първи мач от финалната серия на Западната конференция в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Така Акулите поведоха преди второто си домакинство, което е насрочено за 14-и май от 4 часа сутринта българско време.

Сан Хосе дръпна напред в резултата през първата третина след пас на Майер и гол на Алекс Пиетранджело, но шест минути по-късно Йоел Едмундсон изравни. Джо Павелски се разписа за 2:1 в края на частта и Кевин Лабанк вкара победния гол в началото на втората, а Майер наниза двете си шайби през седем минути за 5:2.

Райън ОРайли и Тайлър Бозак вкараха втория и третия гол за Блус в последните две третини, а Кутюр беше точен на празна мрежа за крайното 6:3.

Серията между Сан Хосе и Сейнт Луис ще излъчи финалист, който няма купа "Стенли" в историята си. Акулите загубиха финалната серия срещу Питсбърг през 2016-а година, а Блус имат три поредни поражения през 1968-а (срещу Монреал), 1969-а (Монреал) и 1970-а (Бостън).