Къде ще завърши Гришо 2019 година?

21 май 2019 23:03 Николай Георгиев

Берое си гарантира четвъртата позиция (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Черно море и Берое завършиха 0:0 на стадион “Тича” във Варна в директен сблъсък за четвъртото място в Първа лига кръг преди края на сезона. Така тимът от Стара Загора си гарантира четвъртата позиция в крайното класиране, тъй като има три точки аванс и по-добри показатели в директните двубои.

Двата отбора бяха сериозно затруднени от проливния дъжд, който се изля в морската столица. През първата част домакините бяха по-активни, но така и не създадоха чисти положения пред вратата на Душан Перниш. Тежкият терен предопредели действията да се водят предимно в центъра, а най-доброто положение за гостите пропиля Меска, който излезе сам срещу Георги Китанов, който спаси слабия удар.

След почивката картината не се промени, като домакините владееха повече топката, но нито един от двата тима не успя да стигне до победен гол. В 87-ата минута при контраатака Мехди Фенуш от домакините имаше добра възможност, но прати топката право в ръцете на Перниш.

В последната минута отново Фенуш можеше да се разпише и донесе победата на „моряците“, но от непосредствена близост шутира покрай вратата, а в добавеното време и Георги Илиев пропиля страхотен шанс за попадение с неточен удар.

Така Берое събра 55 точки и остава на четвърта позиция. Черно море е пети с 52 точки и в последния кръг гостува на лидера Лудогорец.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 36. Китанов, 6. Попов, 70. Димов, 4. Генев, 33. Енчев, 38. Ндонгала, 7. Андраде, 21. Илиев, 71. Панайотов, 90. Минчев, 11. Жоржиньо

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Желев, 4. Алкан, 11. Бандаловски, 20. Леони, 19. Василев, 5. Меска, 6. Цветков, 77. Еуженио, 73. Минчев, 28. Бригидо