Къде ще завърши Гришо 2019 година?

22 май 2019 21:39 Николай Георгиев

Калеб Еван с втора етапна победа в "Джирото"

Австралиецът Калеб Еван постигна втора етапна победа в тазгодишното 102-ро издание на колоездачната обиколка на Италия. Еван се оказа най-съобразителен на финалната права в 221-километровия етап от Карпи до Нови Лиджуре и се възползва от грешка на отбора на "Групама", за да изпревари основния си конкурент Арно Демар, който завърши втори, и германеца Паскал Акерман, останал трети. Австралиецът пресече финалната линия заедно с основната група с време от 5 часа, 17 минути и 26 секунди.

Начело в генералното класиране след преполовяването на "Джирото" остава италианецът Валерио Конти, който има преднина от 1:50 минути пред втория Примож Роглич от Словения. На трето място в подреждането за "розовата фланелка" е французинът Нанс Петерс на 2:21 минути зад лидера.

В класирането при спринтьорите, където се дава "цикламена фланелка", начело излезе Демар със 194 точки, пред Акерман със 183 и Еван съ 159. В четвъртък предстои 12-ият етап от обиколката на Италия, в който състезателите ще трябва да преодолеят 158 километра от Кунео до Пинероло.

По пътя им 16 километра преди финала ще се изправи височината от първа категория, която вероятно ще донесе размествания на върха в класирането.