Божиков вдигна шампионската титла на Словакия

Българинът без гол за последната победа на тима си

Българският национал Васил Божиков вдигна шампионската титла на Словакия. Защитникът изведе своя Слован (Братислава) с капитанската лента в срещата от последния кръг срещу Серед, която тимът му спечели с 3:1.

Всъщност Слован си бе осигурил титлата няколко кръга по-рано, но чак днес тя бе връчена официално на отбора, който ликува заедно със своите фенове. Капитанът Божиков имаше честта пръв да вдигне отличието.

Иначе Слован завърши сезона по шампионски с изразителен успех пред своите фенове. Възпитаниците на Мартин Шевела се наложиха с 3:1 над Серед с голове на Дражич в 4-ата, Шпорар в 55-ата минута от дузпа и да Силва в 68-ата минута. За гостите пък се разписа Менич в 65-ата минута.

Така Слован приключи настоящата кампания с актив от 80 точки, докато Серед остана на 6-ото място с 38 точки. Това е 13-ата титла на Словакия за тима, като клубът има във витрината си и 8 титли на Чехословакия.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел