Късна драма прати Чарлтън в Чемпиъншип (ВИДЕО)

Съндърланд остана без успех на „Уембли“ от 46 г. насам

Чарлтън Атлетик се класира за Чемпиъншип след победа с 2:1 над Съндърланд в плейофа за участие във втора английска дивизия.

Автогол на Мохамаду-Наби Сар в петата минута след грешка на вратаря Дилън Филипс даде аванс в полза на "черните котки".

Бен Пърнигтън изравни десет минути преди края на първата част след пас на Лайл Тейлър.

В последната секунда от добавеното време Патрик Бауер донесе успеха за бившия тим на Радостин Кишишев и го класира във втория ешелон на английския футбол.

Германецът беше оставен непокрит пред наказателното поле и шутира на два пъти, а при втория му изстрел топката рикошира в крака на защитник и влезе в мрежата за крайното 2:1.

Това се случи в 94-ата минута, а веднага след подновяването на играта бе даден последен съдийски сигнал.

Така „черните котки“ продължават да нямат победа на "Уембли" в какъвто и да било мач вече 46 години.