31 май 2019 08:25
"Тема спорт"

Красимир Балъков с нови изисквания към националите

Нов ред с повиквателните за националния отбор е въвел селекционерът Красимир Балъков.

Специалистът има изискване към футболистите, на които ще разчита, да са играли поне в 65-70% от мачовете на своите отбори през последните месеци, за да попаднат в състава на представителния тим.

В много редки случаи ще се правят изключения за играчи с безспорно доказани качества. Пример за това е Кирил Десподов, който не е бил на терена за Каляри от два месеца насам, но въпреки това получи повиквателна.

В същото време обаче други трима легионери не бяха повикани, защото не отговарят на този критерий. Това са халфовете Симеон Славчев и Георги Миланов, както и нападателят Спас Делев.

Славчев е част от шампиона на Азербайджан Карабах, за който през изминалия сезон записа 16 мача, 638 минути и 2 гола в елита, както и 2 мача и 174 минути за купата.

През 2019 година халфът е бил на терена точно 306 минути, като само в два мача е бил титуляр. През втория етап на сезона се е разписал единствено в срещата с последния в елита Кеша (3:0).

Георги Миланов пък играе в унгарския вицешампион МОЛ Види. Той завърши сезона с 24 мача, 1442 минути и 1 гол в първенството. От тях 828 минути са през пролетта, а има и 90 минути за купата. Така Миланов е играл през 55% от възможното време през пролетта. Той остана резерва във финала за купата, спечелен от неговия тим с 2:1 над Хонвед на 25 май.

Спас Делев пък записа само 167 минути през пролетта за Погон (Шчечин) в полския елит. Причината е изтичащият договор на крилото. Той се разбра с клуба да не преподписва и това бе причината да има само периферна роля в състава от началото на 2019 година.

...
Изпратено от Анонимен на 31 май 2019 11:48. |
И съдиите трябва да ходят на полиграф.
...
Изпратено от Анонимен на 31 май 2019 10:52. |
Добре, че Берое не ги пращат на полиграфа, щото те нямат читав мач с чорбата от години
...
Изпратено от анонимен на 31 май 2019 11:12. |
А представяш ли си ако пратят Мокетния пиян парцал на полиграфа. Какво ще излезе за контакти с Гела, Циклопа и мноооого с Герги Йорданов Габровеца
...
Изпратено от анонимен на 31 май 2019 13:54. |
Е той Йорданов му е подчинен в хлебозавода. Факт е, че откакто е на власт Перуката "синьото" БФС помага на всеки друг, но не и на Левски
...
Изпратено от анонимен на 31 май 2019 16:39. |
То на тоталния некадърник няма кск да му помогнеш изцяло. Те си вкараха зорлям автогол с Рахитично краче да не станат шампиони.
КАПИТАНА ОТ БМФ-ВАРНА
Изпратено от Анонимен на 31 май 2019 10:45. |
ВЕЧЕ ЦЯЛА СЕДМИЦА ЧАКАМЕ ОБЕЩАНИЯТ ДО 24 ЧАСА ОТГОВОР НА ШЕФОВЕТЕ ОТ ТИМ ВАРНА-ЗАЩО БЯХА ИЗВАДЕНИ СИЛОВО ТО ОТБОРА НА ЧЕРНО МОРЕ 6 ОСНОВНИ ТИТУЛЯРА В ПОСЛЕДНИЯТ МОМЕНТ-ТОЧНО ПРЕДИ МАЧА С ЛУДОГОРЕЦ -РЕШАВАЩ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ШАМПИОНА ЗА СЕЗОН 2018-2019Г.В ТОЗИ ПЕЧАЛЕН,ДОГОВОРЕН И НАПЪЛНО СИМУЛАТИВЕН МАЧ-ОТБОРА НА ОЛИГАРХА КИРИЛ ДОМУСЧИЕВ СПЕЧЕЛИ С 4:1 СРЕЩУ ЕДНА ЖАЛКА,ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ФОРМАЦИЯ НА ОТБОРА НА ТИМ.....ДАЖЕ НА ВРАТАТА НА ЧЕРНО МОРЕ БЕ ПОСТАВЕН ЗА СЕФТЕ ЕДНО ЗЕЛЕНО МОМЧЕНЦЕ-ДИЧЕВСКИ,А ТИТУЛЯРИТЕ ВРАТАРИ КИТАНОВ И ДЮЛГЕРОВ БЯХА И ДВАМАТА ИЗВАДЕНИ ДА НЕ ИГРАЯТ....?????????? ДОКОГА ЩЕ ЧАКАМЕ ТИМ ДА МОТИВИРА ПРЕД ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ СВОИТЕ МОТИВИ.....СЛУХА ЗА ПРОДАДЕН МАЧ НА МОРЕТО СРЕЩУ ЕДИН ОТДАВНА ИГРАН МАЧ НА ТИЧА ПРЕДИ ЦЕЛИ 5 КРЪГА Е АБСОЛЮТНО НЕСЪСТОЯТЕЛЕН И Е ОГРОМНА МАНИПУЛАЦИЯ,ЗА ДА СЕ ПРИКРИЕ УГОВОРЕНИЯТ,КУПЕН ОТ КИРО ГЕЛА НАПЪЛНО СИМУЛАТИВЕН МАЧ.... АМА ЗАЩО КОРУМПИРАНАТО РЪКОВОДСТВО НА БФС -НАЧЕЛО С БОБИ ПЕРУКАВ ТАКА ЖЕСТОКО МЪЛЧИ,ЗАЩО НЕ СЕ САМОСЕЗИРАТ ГЛАВНИЯТ ПРОКУРОР ЦАЦАРОВ,ИЛИ НЕГОВИЯТ ЗАМЕСТНИК И ПРЪВ БОРЕЦ СРЕЩУ КОРУПЦИЯТА-ГЕШЕВ,ЗАЩО ПРАВИТЕЛСТВОТО НЕ РЕАГИРА НА ТАЗИ ОГРОМНА МАНИПУЛАЦИЯ-НАПРАВИЛА ЛУДОГОРЕЦ ОТНОВО ЗА 8МИ ПЪТ ШАМПИОН,ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ ЗА ТОЗИ СИМУЛАТИВЕН И УГОВОРЕН МАЧ ЛУДОГОРЕЦ-ЧЕРНО МОРЕ 4:1 СЕ ЗАГОВОРИ ИЗ ЦЯЛА ЕВРОПА И УЕФА Е ЗАПОЧНАЛА ДВОЕ РАЗСЛЕДВАНЕ,АМА НЕ Е САМО ТОЗИ МАЧ,А УГОВОРЕНИТЕ СИМУЛАТИВНИ МАЧОВЕ НА ЛУДОГОРЕЦ СРЕЩУ БОТЕВ ПЛОВДИВ/ ОТ 2:0 ЗА БОТЕВ,ДО ОБРЪЩАЛКА ЗА 2:3 ПРИ ЯВНА МАНИПУЛАЦИЯ,А И ПОСЛЕДНИЯТ МАЧОТ ПРОЛЕТНИЯ СЕЗОН-БОТЕВ НАМИРАЩ СЕ ВЪВ ВЪРХОВА ФОРМА,СМАЧКАЛ НЯКОЛКО ПЪТИ ПОРЕД СИЛНИЯТ АТБОР НА ЦСКА-ИЗВЕДНЪЖ ИГРАЯТ КАТО УМРЕЛИ ЛИСИЦИ И ГУБЯТ АБСОЛЮТНО СИМУЛАТИВНО МАЧА НА СОБСТВЕН ТЕРН СРЕЩУ ВЪЗДЕСЪЩИЯТ МАФИОТСКИ ОТБОР НА КИРО ГЕЛА С 0:2....????!!!!!
sinia bik razgradski
Изпратено от Анонимен на 31 май 2019 10:03. |
kakvo 4akate be bokluci oste ebane li aide lapaite rezania ***** i tiho 4e maikata ste vi ebem mikremski kurvi
WARRIOR👊 НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО
Изпратено от Анонимен на 31 май 2019 09:47. |
Какво става, Гел или Тим или СПОРТАЛ, ще казвате ли, как 6 футболисти продадоха мача с ЦСКА. ЧАКАМЕ. Или Мокета да каже.....5 ден чакаме.
Изпратено от Анонимен на 31 май 2019 09:09. |
По принцип съм съгласен! Така и трябва да бъде,но да се отнася за всички без изключение! Георги Миланов играл в 55%от мачовете на отбора си и не го викат Десподов 1% и е в отбора!!!!!