Всички резултати от квалификациите за Евро 2020 (РЕПОРТАЖИ)

Нови 13 мача се изиграха, вижте как завършиха тук

Нови 13 мача от квалификациите за Евро 2020 се изиграха през днешния ден. За пореден път изненади не липсваха, като Русия разби с 9:0 Сан Марино по-рано днес, а в късните мачове Турция шокира всички с успеха си над световния шампион Франция с 2:0.

Лидерът на Група С Северна Ирландия затвърди първото си място с трети пореден успех. Селекцията на Мартин ОНийл се наложи с 2:1 като гост на Естония в среща играна от 19:00 часа. В късния мач Германия има визита в Беларус.

Молдова записа първи точки в квалификациите, след като излъга с 1:0 Андора в Група Н. Единственият гол в мача отбеляза Армас в 8-ата минута на двубоя, игран на ст. „Зимбру” в Кишинев.

Унгария оглави Група Е след успех с 3:1 над Азербайджан. Вили Орбан отбеляза два гола за гостуващия тим (18-та, 53-та), а Махир Мадатов намали в 69-ата. Само две по-късно Холман попари надеждите на домакините за обрат. Унгария заема първото място с 6 точки, колкото има и Хърватия. Азербайджан остава последен с 0 точки.

Истински голов спектакъл сътвори „Сборная” в домакинския си мач срещу Сан Марино в Група I. Русия вкара 9 безответни гола. Гостите успяха да удържат нулевото реми до 25-ата минута, когато Чеволи си отбеляза автогол. Последваха три гола до почивката, като точни бяха Дзюба, Кудрашов и Миранчук. Феновете на стадион „Мордовия Арена” видяха още пет гола през втората част, като Дзюба вкара още три, а Смолов добави два към головата сметка на „Сборная”. Русия се изравни по точки с отбора на Белгия, който играе по-късно тази вечер.

В Група J Финландия записа ценна победа над Босна и Херцеговина с 2:0, а Армения срази Лихтенщайн с класическото 3:0.