Германската машина сгази Естония с 8:0 (ВИДЕО)

Северна Ирландия остана лидер в групата след късен успех в Беларус

Германия направи решителна крачка към класиране на Евро 2020, след като разпиля Естония с хокейното 8:0 в квалификация, играна в Майнц.

Така гостите понесоха най-тежкото си поражение от 1922 година насам, когато представителният им тим отстъпва пред Финландия с 2:10.

Сега те бяха много близо до нов антирекорд, а с по два гола за Бундестима се отчетоха Марко Ройс и Серж Гнабри.

Домакините се нуждаеха от едва 10 минути, за да стартират голеадата.

Марко Ройс вкара за 1:0, а седем минути по-късно Лерой Сане намери непокрития Гнабри и той нямаше как да сгреши – 2:0.

Класиката бе оформена още в 20-ата минута, когато Леон Горецка вкара с глава, а шест по-късно Гюндоган вкара от дузпа за 4:0.

Марко Ройс направи 5:0 с отлично изпълнен свободен удар, а след почивката Германия вкара още три безответни попадения.

Първо Гнабри се разписа отново, този път след асистенцията на появилия се на почивката Марсел Халстенберг, а в 79-ата минута, други две резерви за Германия показаха добро взаимодействие.

Тогава Юлиан Дракслер изведе чудесно Тимо Вернер и той копна над вратаря за 7:0, докато точка на спора сложи Сане две минути преди изтичането на редовното време.

Така Германия остана с пълен актив от трите си мача, но лидер във временното класиране с 4 от 4 е Северна Ирландия.

Тимът спечели драматично гостуването си на Беларус навън с минималното 1:0. Единственият гол в мача бе дело на Пади Макнеър и падна в 86-ата минута.