Португалия измъчи Франция, но “петлите” стигнаха до чист успех

Утре Португалия среща Австралия, а Франция домакина Иран

Отборът на Португалия игра силно и измъчи максимално финалиста от Лигата на нациите през 2018 година от Франция, но това не бе достатъчно за успех. В крайна сметка макар и трудно, във всеки гейм, но Франция победи Португалия с 3:0 (25:23, 26:24, 25:23) във втория си мач от турнира Ардабил в Иран.

“Петлите”, които на този турнира играят без много от звездите си (Ървин Нгапет, Кевин Тили, Никола Льо Гоф, Антоан Бризар и Женя Гребенников), а на други като Кевин Льо Ру, Бенжамен Тонюти и Тибо Росар бе дадена почивка в този мач.

Португалските волейболисти играха като равен с равен, но в края на всеки гейм класата на “петлите” се оказваше решаваща.

Така Франция записа 8-а победа (3 загуби) и с актив от 25 точки заема трето място във временното класиране.

Португалия допусна 9-а загуба (2 победи) и с актив от 7 точки е на 13-о място.

Тимоти Карле стана най-резултатен за Франция с 12 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака), а Дарил Бюлто добави още 10 точки (2 аса, 88% ефективност в атака).

За Португалия се отличи звездата Алешандре Ферейра с 8 точки (2 блока, 100% ефективност в атака) само за гейм и половина игра, а Бруно Куня също записа 8 точки (1 ас, 1 блок, 30% ефективност в атака).

Утре Португалия среща Австралия, а Франция домакина Иран.