Дузпа в продълженията измъкна Мексико срещу Хаити

Раул Хименес прати "ацтеките" на финал за осма титла на КОНКАКАФ Голд къп

Раул Хименес вкара от дузпа в третата минута на първото продължение и Мексико спря впечатляващия рейд на Хаити към финала на КОНКАКАФ Голд къп. Така седемкратните шампиони ще играят за осмата си титла в неделя на "Солджър фийлд" в Чикаго срещу САЩ или Ямайка.

Мексико, явен фаворит на стадиона на Аризона Кардинълс от НФЛ, така и не успя да намери път към вратата на хаитяните, които постепенно натрупаха самочувствие и стигнаха до нулево равенство в редовното време.

Хименес обаче получи дузпа в 93-та минута, когато беше съборен от Ерве Базил в наказателното поле и изпрати топката зад Джони Пласиди за 1:0. Хаити не се отказа и атакува свирепо до края на продълженията, като в 119-та минута Микеал Габриел Кантав удар напречната греда и в последствие топката беше уловена от Гийермо Очоа.

Хаити, под номер 101 в световната ранглиста, спечели срещу Канада на четвъртфиналите и записа най-доброто си постижение от 1974-а година насам, когато се класира за световното първенство. Отборът от карибския басейн определено беше приятната изненада на тазгодишната надпревара.

Ясен е последният участник в олимпийския футболен турнир в Париж (ВИДЕО)