Юбилейна победа изпрати Нишикори на 1/8-финал на "Уимбълдън"

Японецът постигна победа номер 400 в професионалната си кариера

Японецът Кей Нишикори постигна победа номер 400 в професионалната си кариера и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 8 Нишикори, четвъртфиналист през миналия сезон, се наложи над Стийв Джонсън (САЩ) с 6:4, 6:3, 6:2 за 110 минути игра.

Японецът имаше известни затруднения само в началото, когато трябваше да навакса изоставане от 0:3 гейма в първия сет, след което доминираше на корта.

Джонсън се опита да играе агресивно, но не беше особено прецизен, като допусна цели 38 непредизвикани грешки срещу 20 на съперника си.

Полуфиналистът от 2017 година Сам Куери (САЩ) също продължава напред, след като се справи с австралиеца Джон Милман със 7:6(3), 7:6(8), 6:3 за час и 53 минути.

Куери наниза 27 аса, като допусна единствен пробив в началото на срещата, когато Милман поведе с 3:1 гейма, но не успя да задържи преднината си.

Американецът отрази два сетбола в тайбрека на втората част при 5:6 и при 7:8 точки, а след това затвори мача със серия от четири поредни гейма.

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу сънародника си Тенис Сандгрен.

27-годишният Сандгрен, който до тази година нямаше победа в основната схема на "Уимбълдън", пласира 13 аса и елиминира в третия кръг поставения под номер 12 Фабио Фонини (Италия) с 6:3, 7:6(12), 6:3 след почти два часа и половина игра.

Американецът, 94-и в класацията на АТП, имаше най-сериозни затруднения във втората част, в която отрази четири сетбола в тайбрека и успя да го спечели с 14:12 точки.
Фонини допусна 37 непредизникани грешки срещу 18 на италианеца, което се оказа решаващо.

Надал: Искам синът ми да ме запомни на корта