Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

13 юли 2019 17:17

ИЗНЕНАДА: Халеп прегази Серина Уилямс за титлата на Уимбълдън

Симона Халеп неочаквано триумфира на турнира от Големия шлем на трева – Уимбълдън и стана първата румънка, вдигнала ценния трофей.

Халеп бе безгрешна днес и не даде никакви шансове на именитата си съперничка Серина Уилямс за успеха с 6:2, 6:2.

Двубоят продължи едва 57 мин. Румънката бе почти безгрешна както на сервисите си, така и в разиграванията и заслужено спечели трофея.

Това е втора титла от Големия шлем за 27-годишната Симона, която през 2018 триумфира на “Ролан Гарос”.

37-годишната Уилямс пък не успя да грабне 24-ия си трофей Големия шлем на сингъл и съответно да изравни рекорда за всички времена на австралийката Маргарет Корт. Поставената под №11 Уилямс за втора поредна година губи финала на Уимбълдън, след като през 2018 преклони глава пред германката Анжелик Кербер.

Уилямс и Халеп бяха играли 10 пъти помежду си преди днешния им сблъсък, като американката има 9 победи и вече 2 поражения срещу румънката. Двете се срещнаха на 1/8-финалите на Australian Open тази година, като Серина спечели с 6:1, 4:6, 6:4. Единственият им двубой на Уимбълдън досега пък беше първият мач помежду им - 3:6, 6:2, 6:1 за американката във втория кръг през 2011 година.

Двубоят днес започна със сервис на Серина, която в началните минути изглеждаше нервната тенисистка на корта. Халеп реализира пробив още в първия гейм, след което го затвърди на нула. Серина допускаше грешка след грешка в тези първи минути и трябваше да спасява нов брейкпойнт при 30:40 в третия гейм. Халеп атакува безмилостно втория сервис на ветеранката и с директна точка от ретур взе гейма, повеждайки с 3:0. Халеп летеше по корта и набързо поведе с 4:0, а Серина най-сетне се събуди в петия гейм, като го взе на нула и пое глътка въздух.

Американката вдигна нивото на играта си и с помощта на блестящи ретури се пребори за първата си точка за пробив в мача в шестия гейм. Халеп обаче продължаваше да играе много качествено, като румънката успяваше да устои на атаките на съперничката си и контраатакуваше впечатляващо. Халеп заличи брейкпойнта, а след това взе подаването си, за да поведе с 5:1. И в осмия гейм Симона връщаше топката от почти невъзможни позиции, което обезкуражаваше Уилямс. Така с 6:2 румънката взе първия сет само след 26 минути игра.

В началото на втория сет и двете тенисистки сервираха отлично, като дори си размениха по един гейм на нула. При 2:2 обаче Серина бе притисната от съперничката си и трябваше да се измъква от 15:40. Въпреки че американката си създаде печеливша позиция, тя изкара топката в аут от удобна позиция и това означаваше първи пробив във втората част - 3:2 за Халеп. С гейм на 30 румънката затвърди брейка и направи голяма крачка към голямата победа - 4:2. Последва гейм, в който Серина даде всичко от себе си, за да се задържи по-дълго в мача. Американката вкара някои безпощадни сервиси, но в крайна сметка Симона проби, след което с гейм на нула сложи край на турнира при дамите.