Борусия Д срази Байерн и грабна Суперкупата на Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Трофеят е шести за "жълто-черните", Алкасер и Санчо вкараха

Борусия Дортмунд победи с 2:0 Байерн Мюнхен на "Сигнал Идуна Парк" и спечели Суперкупата на Германия. Попаденията отбелязаха Пако Алкасер в (48) и Джейдън Санчо (69).

Трофеят е шести за "жълто-черните" в клубната история, след като тимът триумфира през 1989, 1995, 1996, 2013 и 2014 година.

Футболистите на Борусия можеха да поведат още във 2-ата, когато Герейро намери Ройс в наказателното поле, но Мануел Нойер спаси удара му. В 15-ата вратарят на Байерн излезе почти до центъра, за да спре Алкасер. Нападателят го преодоля и шутира към празната врата. Топката обаче мина встрани. В 20-ата минута Нойер се реваншира, спасявайки опасен шут на Герейро.

В 23-ата минута и Марвин Хитц се намеси брилянтно след удар на Коман. В 36-ата Хитц се размина с топката при центриране, но Коман не се възползва и стражът хвана топката.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за домакините, които в 48-ата минута откриха резултата след удар по земя на Алкасер. Байерн се хвърли да търси изравнителен гола. В 55-ата Хитц отрази шут на Леон Горетцка. Три по-късно стражът изби удар с глава на Коман, а при добавката на Мюлер топката беше спряна на голлинията от Аканжи.

Дортмунд успя да вкара втори гол в 69-ата минута. Тогава Санчо се разписа с шут между краката на Нойер. Четвърт час преди края Кимих умишлено настъпи Санчо, но след помощ от ВАР съдията прецени да покаже само жълт картон на десния бек.

В минутите до края на мача Байерн се опита да направи нещо, но без особен ефект и в крайна сметка Дортмунд спечели отличието.

Сасуоло шокира Интер и запази шансове за спасение (ВИДЕО)