Марибор вече чака Лудогорец в плейофите на Лига Европа

Розенборг спечели с 3:1 и реванша, така че продължава напред в Шампионската лига

Розенборг подпечата участието си в плейофите на Шампионската лига, след като постигна втора поредна победа с резултат 3:1 над Марибор.

Така норвежците продължиха напред, а словенците ще играят в Лига Европа срещу победителя от сблъсъка между Лудогорец и ТНС.

Припомняме, че българският шампион спечели с 5:0 първия мач и чака спокойно реванша, след който би трябвало да срещне именно Марибор в плейофите за влизане в групите, ако не се случи чудо в Уелс.

Тази вечер Марибор откри резултата малко преди почивката, когато Руди Пожег вкара за 1:0, но Розенборг възстанови статуквото по-малко от 10 минути след старта на второто полувреме.

Точен за домакините отблизо бе Александер Сьодерлунд в 53-ата минута, а в 61-ата Андерс Конрадсен направи обрата пълен след центриране от корнер - 2:1. Точно той оформи и крайния резултат с попадение в 81-ата минута за 3:1.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел