Сензациите в пресата: ЦСКА пуска жалба до УЕФА, промени в състава на "червените"

Вижте най-интересното от спортните ежедневници

"Меридиан мач": ЦСКА пуска жалба до УЕФА срещу съдийството

Фенове на ЦСКА призовават ръководството на клуба да подаде жалба до УЕФА срещу съдията на мача със Заря Луганск – Амори Делерю. Французинът ощети „червените“, след като не отсъди видна дузпа за тях в 21-вата минута на срещата, завършила 1:0 за украинците, пише „Меридиан мач“. Секунди по-късно Иван Турицов получи червен картон. Претенциите на ЦСКА-София са за дузпата.

На „Армията“ още не са решили дали ще пуснат жалба. В момента ръководството на клуба се консултира по въпроса с адвокатите от Швейцария, които спечелиха делото, след което, ЦСКА се върна в евротурнирите. Ако те преценят, че е нужно, това ще се случи.

Иначе „червените“ вече са насочили мисли към следващия мач – домакинството на Арда в мач за първенство.

"Тема спорт": Доста промени в състава на ЦСКА

Треньорът на ЦСКА Люпко Петрович ще предприеме някои промени по състава за предстоящото домакинство на Арда. Срещата е в неделя от 18:00 часа на "Армията".

Част от титулярите на тима ще получат почивка, а шанс ще получат футболисти с по-малко игрови минути от началото на сезона, пише "Тема спорт".

Със сигурност сред 11-те ще попаднат Греъм Кери и Диего Фабрини. Не е изключено Тони Уот също да започне от първата минута. Митко Митков също има шансове за титулярно място, след като остави добри впечатления с включването си от пейката срещу Зоря.

В същото време се разбра, че руският халф е получил конюнктивит, което допълнително е попречило за пълноценното му включване в тренировъчния процес.

Отворен е и въпросът как ще се процедира с капитаните Николай Бодуров и Рубен Пинто.

"Тема спорт": Бивш левскар преминава в лидера в Естония

Бившият халф на Левски Богдан Вашчук си намери нов отбор. Той започна да тренира с лидера в естонското първенство Левадия (Талин). Очаква се до дни да подпише договор.

Вашчук игра при “сините” миналия сезон. Той бе взет по настояване на бившия треньор Славиша Стоянович, който познаваше качествата му от съвместния им престой в Рига. Той бе взет под наем от този клуб - първо до края на 2018 година, а след това преотстъпването бе удължено до завършването на кампанията.

Със синята фланелка 23-годишният естонец изигра общо 11 мача. В тях той не успя да отбележи гол. Вашчук често бе преследван от травми. А наследниците на Стоянович не разчитаха много на него. Затова и през пролетта бе на терена само в 4 срещи, като единствено в една от тях започна като титуляр.

“Все още няма нищо официално, но е истина, че Богдан тренира с нас. След предстоящия мач за първенството през уикенда ще седнем на масата и ще видим до какво решение ще стигнем. Със сигурност ще продължи да се готви с нас, а крайната дума ще имат треньорите”, заявиха от ръководството на Левадия.

През лятото договорът на Вашчук не само с Левски изтече, а и с бившия му клуб Рига. Той бе на крачка от Широки брег, но трансферът пропадна.