Къде ще завърши Гришо 2019 година?

30 август 2019 19:53 Пламен Димитров

ГОЛЯМА БИТКА! Бетон "Дунав" издържа на "Тича" (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Черно море и Дунав не се победиха в първия двубой от 8-ия кръг на efbet Лигата. „Драконите” откриха резултата в добавеното време на първата част чрез Ахмед Ахмедов, но „моряците” стартираха мощно второто полувреме и бързо върнаха попадението чрез Илиан Илиев младши. Синът на треньора на Черно море направи дебют като титуляр, а в 47-ата се превърна в герой за своя тим, вкарвайки изравнителния гол.

Така след срещата на „Тича” Черно море остава на 6-ата позиция, докато Дунав се изравни по точки с Ботев Пловдив, Царско село и Ботев Враца.

Черно море започна много офанзивно двубоя и беше доста по-активен в предни позиции от гостуващия тим от Русе.

В 11-ата Васил Панайотов отправи първия точен удар за „моряците, но прати право в ръцете на Макенджиев.

Пет по-късно Мартин Минчев проби отляво и успя да намери с точен пас Илиан Илиев, но синът на наставника на Черно море, който започваше и за първи път като титуляр, не успя да намери очертанието на вратата, тъй като бранител подложи крак и отклони топката в корнер.

Мощен шут на Дани Кики в 21-ата от фаул можеше да донесе проблеми за Макенджиев, но футболистът на домакините заложи прекалено много на силата и точността му убягна.

В  41-ата минута, след изпълнение на фаул, Ивайло Лазаров отправи коварен удар с глава, топката отиваше точно под напречната греда, но Дюлгеров успя да отклони.

В добавеното време на първата част отпускане в редиците на „моряците” бе наказано от русенци. Ахмедов получи в предни позиции, задържа и изчака включването на Ивайло Лазаров, след което му подаде. Седмицата на гостите нанесе удар от малък ъгъл, който Дюлгеров парира, топката отиде в Ахмедов, който от няколко метра стреля във вратаря, при втората добавка Ахмедов бе точен и Дунав поведе изненадващо.

Второто полувреме започна с щурм на Черно море, който бързо даде резултат, макар и с доза късмет. Илиан Илиев младши записа първия си гол с екипа на Черно море в 47-ата минута, когато стреля по земя към долния ляв ъгъл. Макенджиев не успя да види навреме топката и плонжът му закъсня – 1:1 на „Тича”.

Обратът бе близо в 50-ата минута, когато Виктор Попов центрира отдясно, а Панайотов плонжира и засече с глава, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 67-ата Дани Кики пробва задна ножица, но не успя да нацели очертанието на вратата.

Влезлият като резерва Иван Селеменев отправи опасен удар в 77-ата, в една от редките атаки на Дунав,  но шутът му не бе достатъчно точен и топката мина покрай левия страничен стълб.

Черно море продължи да търси пълния комплект от точки, но не успя да стигне до втори гол и Дунав си тръгна с точка от  „Тича”.

Черно море - Дунав 1:1
0:1 Ахмедов (45+1)
1:1 Илиан Илиев-младши (47)