Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

29 септември 2019 20:12 Пламен Димитров

Пестелив Лудогорец не сгреши срещу Дунав и се върна начело! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец спечели с 0:1 гостуването си на Дунав от 11-ия кръг на efbet Лига и се върна на върха в класирането. Шампионите имат 27 точки, с една повече от втория Левски.

Клаудиу Кешеру (23) отбеляза единственото попадение на мача в Русе. Лудогорец игра пестеливо и с мисъл за двубоя срещу Ференцварош от Лига Европа в четвъртък. Това можеше да им струва победата. Домакините показаха зъби след почивката, когато шампионите явно бяха решили, че са си свършили работата. Усилията им обаче се оказаха недостатъчни да спечелят поне точка и така приключи серията на Дунав от четири поредни равенства в първенството. Отборът е на 10-о място с десет точки.

Шампионите поведоха в 23-ата минута. Разписа се Клаудиу Кешеру. След рикошет в наказателното поле на Дунав топката попадна в румънския нападател и тоя я прати във вратата на домакините.

В края на първата част домакините пропуснаха златен шанс да изравнят. Ахмедов засече с глава центриране на Щерев от ъглов удар. Изстрелът му обаче мина опасно напречната греда.

Лудогорец създаде няколко ситуации в началото на второто полувреме, но те не доведоха до гол. В 53-ата минута Дунав имаше своя шанс да отбележи. Ахмедов получи пас, навлезе в наказателното поле и стреля, но неточно.

До края на мача гостите атакуваха често, но така и не стигнаха до попадение. В 82-ата минута Макенджиев спаси силен шут на Жоржиньо. В даденото от съдията продължение Дунав също имаше възможност да изравни от пряк свободен удар, но не успя.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 18. Александър Исаевски, 22. Михаил Милчев, 5. Любен Николов, 29. Росен Колев, 2. Самуел Инкоом, 11. Диян Димов, 7. Ивайло Лазаров, 8. Свилен Щерев, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон  Недялков, 4. Сисиньо, 11. Станислав Манолев, 12. Анисе, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 90.  Рафаел Форстър, 92. Джоди Лукоки