Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

19 октомври 2019 19:24 Пламен Димитров

ОБЗОР: "Бомбата на деня" гръмна в Ерден, ЦСКА 1948 загуби (ОБНОВЕНА)

Кариана хвърли бомбата на 11-ия кръг от Втора лига, като спечели с 3:2 срещу лидера ЦСКА 1948 в Ерден. Поражението е едва второ за "червените" от началото на сезона. Те продължават да са лидери с 27 точки, с две повече от втория Септември, който утре играе с Локомотив София и при победа може да оглави класирането.

В герой за тима на Веселин Великов се превърна Ивелин Илиев, който вкара два гола. С две попадения се отчете и голмайсторът на "червените" Андон Гущеров, но те се оказаха недостатъчни. Той  има вече 17 на сметката си и води еднолично при реализаторите във втория ешелон.

Монтана загуби с 1:2 гостуването си на Локомотив (ГО), след като допусна гол в третата минута на добавеното време. Така тимът пропусна да съкрати аванса на ЦСКА 1948 и остава на трето място с 21 точки. Също толкова има и четвъртия Локо Сф. "Железничрите" обаче са с мач по-малко.

Голяма драма се раизгра в заключителните минути, когато паднаха два от головете. Стивън Славков бе открил за домакините през първата част, но в самия край на мача Атанас Илиев изравни за гостите. Буквално в последната секунда Деян Христов заби победното попадение за домакините.

Литекс спечели с 3:0 домакинството си на Ботев (Гълъбово). Това помогна на отборът на Живко Желев да излезе на четвърта позиция. Тонислав Йорданов откри резултата в 32-ата минута от дузпа . Така голмайсторът на ловчанлии вече е със седем попадения през сезона. След почивката Иван Митрев засече подаване отблизо за 2:0. Малко по-рано Петър Петров от Литекс удари гредата. Илиян Капитанов оформи крайния резултат в 72-ата минута, а до края на домакините направиха още няколко пропуска пред вратата на Диян Вълков.

Нефтохимик победи с 2:1 Хебър. “Шейховете” стигнаха до успеха с гол в последната минута. Атанас Ташолов откри резултата за домакините още в деветата минута, но малко след началото на втората част Янко Ангелвов изравни. В даденото от съдията продължение Джунейт Али донесе успеха на Нефтохимик.

В първия мач от кръга Черноморец (Балчик) надви с 1:0 дубъла на Лудогорец.