СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Борусия Д обърна Интер от 0:2! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хакими вкара два гола, "жълто-черните" се доближиха на точка от Барса

Борусия Дортмунд спечели с 3:2 домакинството си на Интер от група "F" на Шампионската лига. По този начин "жълто-черните" взеха труден, но сладък реванш за загубата с 0:2 в Милано преди седмица. Тази вечер историята беше на път да се повтори, но на сцената се появи Ашраф Хакими, който вкара два гола и помогна на Борусия да обърне мача, след като изоставаше с два гола до 51-ата минута.

Успехът позволи на Дортмунд да се доближи на само една точка от лидера в групата Барселона, който по-рано днес стигна сало до 0:0 срещу Славия Прага у дома. Каталунците имат 8 точки, Борусия 7, а Интер е трети с 4.

"Нерадзурите" поведоха още в 5-ата минута. Лаутаро Мартинес получи топката, надбяга Матс Хумелс, и преодоля Роман Бюрки за 1:0. Германците отговориха в 18-ата минута, когато Хакими намери Гьотце, който стреля, но вратарят отрази, а при добавката и Шулц също не успя да вкара.

В 22-ата минута Брозович пропусна много добра ситуация. Той овладя отбита топка на ръба на наказателното поле, стреля, но неточно. Минута след това Ромелу Лукаку, разтресе гредата с мощен шут, а и страничния рефер маркира засада.

Отлична атака на Интер завършила с второ попадение в 40-ата минута. Матиас Весино получи пас от Кандрева в наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на Бюрки.

Борусия върна едно попадение 12 след това. Мартинес сгреши и последвалата атака завърши с гол на Ашраф Хакими след чудесно подаване на Гьотце. Домакините не спряха до тук и в 64-ата минута успяха да изравнят резултата. Юлиан Бранд прати топката във вратата на Интер от много малък ъгъл за 2:2.

В 77-ата минута Борусия стигна до обрата, като в главен герой се превърна Хакими. Той направи двойно подаване със Санчо и изскочи срещу Ханданович, преодолявайки го умело за 3:2.

В последната минута на редовното време Бюрки спаси Борусия след изстрел на Сенси в центъра на вратата му. Това бе най-доброто положение за "нерадзурите" през второто полувреме.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОРУСИЯ Д: 1. Бюрки, 5. Хакими, 16. Аканджи, 15. Хумелс, 14. Шулц. 28. Витцел, 33. Вейгл, 7. Санчо, 19. Бранд, 23. Азар, 10. Гьотце

ИНТЕР: 1. Ханданович, 2. Годин, 6. Де Врай, 37. Шкриняр, 87. Кандрева, 8. Весино, 77. Брозович, 23. Барела, 34. Бираги, 10. Лаутуро Мартинес 9 . Лукаку

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел