Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

11 ноември 2019 19:22 Пламен Димитров

БЕДНОСТТА НЕ Е ПОРОК! Дунав удари Царско село (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунав прекъсна серията си от три поредни загуби, след като спечели с 2:1 гостуването си на Царско село от 16-ия кръг на efbet Лига. Мартин Ковачев и Ивайло Лазаров се разписаха за успеха на закъсалия финансово русенски тим. Голът за столичани бе дело на Родни Антуи, негов девети от началото на сезона.

Успехът подволи на Дунав да изпревари с една точки Царско село в класирането.

На стадиона над Околовръстното домакините поведоха в 19-ата минута. Огромна заслуга за попадението има Веселин Минев, който преодоля защитник и центрира в наказателното поле, където Антуи с глава прати топката в мрежата.

Веднага след това столичани пропуснаха да увеличат аванса си. Венцислав Христов, не успя да се възползва от асистения на Веселин Минев отляво. В 23-ата минута отново Христов бе близо до гола, но ударът му премина покрай гредата.

Капитанът на Дунав Мартин Ковачев изравни в 32-ата минута. Защитникът засече с глава центриране на Мартин Костадинов - 1:1. В последната минута на първото полувреме удар на Антон Карачанаков от фаул премина опасно близо до вратата на Дунав.

Втората част започна с положение пред Благой Макенджиев. Антон Карачанаков изпълнението на свободен удар, който обаче не затрудни вратаря на Царско село. В 53-ата минута Стефан Христов комбинира с Дилан Бахамбула, който стреля, но  Макенджиев улови.

В 55-ата минута Йордан Минев пропусна след центриране на брат му Веселин. Три по-късно Антон Карачанаков над вратата.

В 63-ата минута Дунав направи пълен обрат. Голът вкара Ивайло Лазаров. Стефан Христов центрира и Ахмед Ахмедов засече с глава на втора греда. Топката се отби в рамото на Мартин Кавдански и падна право на крака на Ивайло Лазаров, който не сбърка - 1:2.

До края футболистите на Царско село пропуснаха няколко отлични възможности да стигнат поне до равенството. В 81-ата минута Бахамбула стреля силно от около 15 метра, но топката срещна крака на Ковачев и излезе в корнер. Две след това Мари центрира и топката стигна до Ната на далечната греда. Бразилецът стреля с глава, но уцели гредата.

В 90-ата минута Веско Минев центрира в наказателното поле, където Карбониери засече с глава, но вратарят на Дунав се справи блестящо.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 25. Йордан Минев, 3. Мартин Кавдански, 2. Густаво Карбониери, 14. Веселин Минев, 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 7. Антон Карачанаков, 11. Родни Антуи, 9. Венцислав Христов

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте, 22. Михаил Милчев, 77. Мaртин Костадинов, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов