Турция врътна стратегически хикс и си го върна на Исландия

По този начин южната ни съседка продължава да е на първо място в групата, с актив от 20 точки

Турция и Исландия завършиха при резултат 0:0 в двубой от 9-тия кръг на група H на квалификациите за Евро 2020. По този начин турците си извоюваха място на форума през следващата година за сметка именно на отбора на Исландия.

Това беше и своеобразен реванш за Турция, след като през 2016-та година Исландия се класира на европейското първенство първенство във Франция, именно след победа насред Истанбул.

Първото полувреме на двубоя напълно ни подсказа накъде ще отиде развоя на стрещата. След само 5 шута общо към двете врати и нито един точен двата тима се оттеглиха при 0:0 на почивката.

През втората част момчетата на Сеньол Гюнеш натиснаха в търсене на победа. В 71-та дойде и най-доброто положение за домакините. Бурак Ялмаз успя да намери пространство на границата на наказателното поле на исландците и стреля, но опасният му удар в долния ляв ъгъл на Ханес Халдорсон беше спасен от стража.

В 83-та минута зрителите на стадион "Тюрк Телеком Арена" за малко да изпитат нещастието от преди 3 години. След изпълнение на корнер Хьордур Магнусон успя да се извиси най-високо и да отправи удар, който обаче беше блокиран на гол линията. След това Гюлфи Сигурдсон имаше шанс от 6 метра, но някак не уцели вратата на Мерт Гюнок.

По този начин южната ни съседка продължава да е на първо място в групата, с актив от 20 точки, с една пред Франция преди сблъсъка на "петлите" срещу Молдова по-късно днес. Исландия, от своя страна, остана на 3-та позиция с 16 точки и без никакви реални шансове за класиране на догодишния форум.