Две дузпи, две греди и 2:2 на ЦСКА 1948 - Монтана

Демона се разписа срещу бившия си отбор, Янко Сандански се издъни от бялата точка

Две дузпи и две греди белязаха контролата ЦСКА 1948 - Монтана, завършила 2:2. Гостите поведоха чрез Тони Тасев в 26-ата минута, Милко Георгиев изравни в 38-ата.

През първата част "червените" направиха куп пропуски пред вратата на Монтана. Янко Сандански пропиля дузпа, а Михаил Орачев уцели греда.

След почивката домакините отново изпаднаха в ролята на догонващ след гол от фаул на бившия халф на ЦСКА 1948 Николай Цветков-Демона в 69-ата минута. Три минути преди края на мача Валентин Йосков спаси "червените" от загуба с попадение от дузпа за 2:2. Преди гола шут на резервата на Монтана Мирослав Антонов срещна гредата.

Гостите бяха водени от тандема Светлан Кондев и Мирослав Митев, които хвърлиха много нерви в контролата. Двамата са начело на отбора след оставката на Владимир Иванов-Фугата, който бе дошъл на контролата в Требич да види бившия си тим.

Добрата новина за ЦСКА 1948 бе завръщането в игра на Кристиян Пешов, който близо 8 месеца се възстановяваше след операция на коляното.