Граничар победи Стрела с 3:1 в Кулата

След успеха домакините са пети в класирането

На отлично подготвения терен в граничното селище Кулата се игра мачът от деветия кръг на футболното първенство в Областна група Струма-2 между отборите на местния Граничар и петричкия Стрела.

В отбора на домакините не играха поради служебна заетост основните състезатели Йосиф Ангушев, Велко Шопов и Добри Ангелов.

При това положение треньорът Витко Андонов-Дон Витоне бе принуден да даде шанс за игра на резерви и млади футболисти.

На терена излязоха 16-годишният Велко Милушев, Иван Пикянски, Иван Трошанов и 15-годишният Георги Хаджиев.

През първата част на мача футболистите на домакините притиснаха противника в собствената му половина и го обсипаха с удари от различно разстояние.

В 16-ата минута, при образцова атака на граничарите, Борислав Башлиев изпрати топката неспасяемо във вратата на гостите за 1:0.

Четири минути по-късно отново той увенча отличната си игра с ново попадение.

В 36-ата пък Мартин Владимиров направи резултата класически - 3:0.

Последва отпускане в редиците на домакините, което бе причина да се стигне до почетното попадение на гостите за крайното 3:1.

Второто полувреме се игра почти пред тяхната врата, но Борислав Башлиев, Мартин Владимиров и Иван Пикянски направиха непростими пропуски.

С тази победа отборът на Граничар Кулата вече е на пето място с 13 точки, а Стрела остана на 8-мо с 6 в своя актив.