Първа домакинска победа на Черно море - 2:1 над Берое

Бивш бероец носи победата на "моряците" през второто полувреме

Черно море постигна първата си домакинска победа през този сезон, след като надделя с 2:1 над гостуващия Берое в среща от 8-ия кръг на "А" група, която не се отличи с особени футболни достойнства. Георги Божилов се разписа от изключително малък ъгъл в края на първото полувреме. Елиаш Алвеш да Силва бе точен с глава в 50-ата минута за Берое, но бившият бероец Дончо Атанасов се възползва от груба грешка в отбрана в 60-ата минута и донесе крайния успех на "моряците".

Novsport.com проследи двубоя на живо минута по минута благодарение на Берое Онлайн.

В деня на Стара Загора двата отбора изиграха мач, какъвто се очакваше да се получи и е запазена марка за ст. "Тича" - много борба и малко футбол. На стадион "Тича" присъстваше и Председателя на Съвета на Директорите на клуба и Изпълнителен директор на Берое Боян Боев.

В 5-ата минута Георги Илиев стреля от воле след пас на свой съотборник в ляво по атаката на Черно море, но топката мина далеч от целта.

Дончо Атанасов пробва нещо средно между удар и центриране в 8-ата минута, но топката излезе в аут.

В 12-ата минута Георги Илиев стреля от 24-25 метра, но топката мина много далеч от целта.

Две минути по-късно Веселин Пенев центрира от ляво към Жоао де Салеш и Педро Еуженио, но топката ги прехвърли и те не успяха да отправят удар.

В 15-ата минута при пряк свободен удар за Берое Жоао Франциско де Салеш чукна леко за Давид Каядо, който стреля от 35 метра, но ударът бе слаб и вратарят на Черно море се справи.

Две минути след това Лоузейро бе фаулиран изключително грубо от Сашо Александров, но реферът Таско Тасков не видя нищо. Едва в 19-ата минута при четвъртото си грубо влизане бившият футболист на Берое получи жълт картон за проявите си.

В 22-ата минута Иво Иванов се размина с топката, която летеше към Георги Илиев. Играчът на Черно море я спря на гърди, но преди да успее да стреля Здравко Илиев му отне.

Минута по-късно удар от 30 метра отправи Симеон Симеонов, но топката попадна право в ръцете на Кирил Акалски, който сигурно я улови.

Алберто Лоузейро сгреши в защита при пас на Сашо Александров към Дончо Атанасов в 29-ата минута. Кирил Акалски излезе напред и успя да избие.

В 30-ата минута при диагонален удар на Жоао де Салеш от 26-27 метра топката мина на 20-30 сантиметра покрай вратата.

Педро Еуженио получи кълбото в 39-ата минута след пас на Алберто Лоузейро и стреля отлично, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Георги Илиев подаде от фаул към Дончо Атанасов в 43-ата минута. Бившият бероец само спря кълбото за Илиев, за да може "морякът" да центрира в наказателното поле. Илиян Капитанов засече с глава, но топката минава на метър в страни от вратата на Берое.

В продължението на първото полувреме Светлин Симеонов стреля добре, Иво Иванов отклони топката с глава и тя излезе в корнер. След изпълнението кълбото попадна в Георги Божилов, който стреля от изключително малък ъгъл и топката влетя във вратата за 1:0 след като Акалски не успя да избие насоченото в тялото му кълбо.

Второто полувреме започна добре за Берое, като "заралии" бързо се върнаха в мача. След страхотно центриране на Педро Еуженио в наказателното поле на Черно море, топката летеше параболично в наказателното поле, засечена бе от Елиаш с глава и влетя в лявата сглобка на вратата за 1:1.

Педро Еуженио стреля добре в 51-ата минута вместо да подаде на непокритите Каядо и Салеш, но топката мина над напречната греда.

В 54-ата минута Георги Илиев стреля от въздуха, но топката попадна право в ръцете на Кирил Акалски.

От изключително груба грешка в отбраната на Берое се възползва Дончо Атанасов в 60-ата миута и се разписа за 2:1.

"Моряците" продължиха в типичния си стил като Илиян Капитанов влезе изключително грубо в краката на Веселин Пенев в 62-ата минута, но Таско Тасков сякаш гледаше друг мач и не видя нищо нередно.

В 64-ата минута при центриране към точката за изпълнение на дузпа Жоао де Салеш засече с глава, но кълбото попадна право в ръцете на вратаря на Черно море.

Две минути по-късно след пряк свободен удар за Берое Педро Еуженио стреля, но Георги Китанов със сетни усилия успя да извади топката от долния десен ъгъл на вратата и да я изчисти в корнер. Стефан Велев центрира от ъгловия удар. Жоао де Салеш надскочи Паломино и засича с глава, но след рикошет кълбото отново излезе в нов ъглов удар.

В 68-ата минута при центриране на Здравко Илиев от дясно към точката за изпълнение на дузпа Жоао де Салеш засече с глава, но кълбото мина на 50 сантиметра над напречната греда.

Симеон Симеонов стреля от 25 метра в 71-ата минута на срещата, но топката мина високо над вратата.

Ермес Паломино се измъкна сам срещу Акалски в 77-ата минута, последваха серия рикошети и в крайна сметка Акалски успя да парира.

В 83-ата минута Стефан Велев успя да вкара топката в мрежата, но съдията бе видял засада при ситуацията.

След срещата Черно море се изкачи до 10-ото място в класирането с актив от 9 точки, с 3 над опасната зона. Берое остана 7-и с 10 точки.

Сега предстои пауза в първенството заради мачовете на националните отбори, а на 17 октомври (сряда) Берое приема Черноморец. На 21 октомври (неделя) пък Черно море гостува на Пирин (ГД).