РАДОСТ В "СИНЬО"! Левски пребори кошмара Черно море и е на 1/4-финала за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Матрин Райнов донесе успеха на "сините" с първия си гол за сезона

Левски спечели с 1:0 срещу Черно море на "Герена" и се класира за 1/4-финалите от турнира за Купата на България. По този начин "сините" прекъснаха кошмарната си серия срещу варненци в турнира. Допреди този двубой, Черно море имаше три поредни победи, едната от които на финал през 2015 г.

Левски вкара при първата си голова възможност в мача. В 23-ата минута Живко Миланов центрира от корнер, Холмар Ейолфсон игра с глава, топката рикошира в тялото на Стефан Станчев и попадна в непокрития Мартин Райнов, който от границата на вратарското поле прати топката в мрежата - 1:0.

В 34-ата гол на "моряците" беше правилно отменен. Букаси прати топката в мрежата на Миятович, реферът обаче отсъди нарушение на Даниел Димов срещу Мартин Райнов. Капитанът на гостите удари в лицето съперниковия футболист при борба за позиция в наказателното поле и това не остана незабелязано от Николай Йорданов.

Панайотов можеше  да се разпише в 38-ата минута, когато стреля силно от фаул и само блестящата намеса на Миятович извади топката в корнер.

В 50-ата минута Минчев опита акробатичен удар към вратата на Миятович, но топката не намери целта. Левски отвърна с отлична атака към вратата на Черно море, но ударът на Горанов в 61-ата минута попадна в ръцете на вратаря Митрович.

Черно море направи отлична атака в 64-ата минута като Андраде подаде на Букаси, който прати топката в аут след удар с глава.

В края на двубоя Каргас едва не провали "сините". Той събори Димов на линията на наказателното поле. Сантиметри разделиха Черно море от дузпа, която можеше да ги върне в мача. Левски обаче оцеля и продължава напред!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 7. Паулиньо, 9. Дени Алар, 17. Найджъл Робърта, 19. Йоанис Каргас, 20. Живко Миланов, 23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов, 99. Станислав Иванов

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 11. Мехди Букаси, 7. Патрик Андраде, 72. Родриго Енрике, 71. Васил Панайотов, 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+3 Край на мача! Левски е на 1/4-финал за Купата!

90+3 - Нуно Рейш получи жълт картон

88 - Нуно Рейм влезе, Паулиньо излезе

85 - Фахд актаул замени Виктор Попов

83 - Робърта отстъпи мястото си на Мартин Петков

78 - Панайотов е заменен от Илиан Илиев

75 - Центриране на Стефан Станчев, Ейолфсон увисна, но Ндонгала не реагира навреме и топката излезе в аут

73 - Арасот Ндоггала влезе в игра на мястото на Атрик Андраде

72 - Станислав Иванов също получи жълт картон

71 - Нашименто стреля от фаул, топката рикошира в тялото на защитник на гостите и излезе в корнер

70 - Жълт картон за Мартин Минчев

61 - Добра атака на "сините" завърши с удар на Иван Горанов, топката обаче беше уловене от вратаря Митрович