Докъде ще стигне Гришо на Australian Open

12 декември 2019 23:49 Емил Арсов

Възходът на Юнайтед продължи с разгром в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед записа трети пореден успех във всички турнири, след като разгроми у дома АЗ Алкмаар с 4:0 в последния мач от група “L” на Лига Европа.

Миналата седмица „червените дяволи” победиха последователно Тотнъм и Манчестър Сити с 2:1, а сега излязоха предимно с резерви, но въпреки това нанизаха четири бързи гола за 11 минути след почивката и оглавиха крайното класиране в групата.

С две попадения в четвъртък вечер на „Олд Трафорд” се отличи тийнейджърът Мейсън Грийнууд, а с едно и две асистенции блесна ветеранът Хуан Мата.

Гостите от Холандия изненадващо започнаха по-добре срещата и можеха да поведат, но Дани де Вит пропусна малко преди почивката, докато почти веднага след нея Серхио Ромеро направи решително спасяване.

Това подейства мотивиращо на домакините и те отговориха с изстрел на Антони Марсиал в 52-ата минута, а в 53-ата Ашли Йънг се разписа от малък ъгъл – 1:0, реализирайки първия си гол в Европа от 2012 г. насам.

Пет минути по-късно 18-годишният Грийнууд реализира за втори път в Лига Европа.

Скоро след това Юнайтед получи дузпа, която Мата превърна в гол, за да оформи класиката в 62-ата минута. В 64-ата пък испанецът майсторски изведе Грийнууд и той направи резултата 4:0 с изстрел в долния ъгъл.

Въпреки тежкото поражение, гостите от Алкмаар също продължават напред в турнира, като втори в класирането с 9 точки.

С една по-малко събра Партизан, разгромил Астана с 4:1 в другия мач от групата, спечелена от Манчестър Юнайтед (13).