На чия страна сте в спора между Васил Божков и Държавата?

15 декември 2019 20:59

Десподов не игра при зрелищен хикс на Щурм Грац с 9 човека

Тимът на Щурм Грац не успя да победи втория ЛАСК Линц в мач от 18-ия кръг от австрийската Бундеслига, завършвайки 3:3 при гостуването си в Линц.

Неприятната новина е, че най-добрият български футболист за 2018-а година – Кирил Десподов, остана неизползвана резерва в срещата, след като тимът завърши мача с девет човека.

Торстен Рохер даде превес на Щурм в четвъртата, за да може Щефан Хиерландер да удвои пет по-късно. Третият гол за тима на Нестор Ел Маестро дойде от Отар Китейшвили, но ЛАСК върна две попадения на „Линцер Щадион” чрез автогол на Шпендълхофер в 38-ата и Маркус Востри в добавеното време.

Реферът Кристиан Ягер изгони халфът на Щурм Хуан Домингес в 61-ата, а дузпа на Жоао Клаус изравни резултата в Линц след 74 минути игра. До ркая на мача пък Щефан Хиерландер бе също изгонен след втори жълт картон и гостите доиграха мача с девет човека. Реферът даде цели шест жълти картона и два червени за тима на Ел Маестро.