ВЪЛШЕБНА КОЛЕДА ЗА ЛИВЪРПУЛ: Гръмка победа и 13 точки аванс на върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Световните шампиони капарираха титлата в Англия с 4:0 срещу преследвача Лестър

Лидерът Ливърпул поднесе най-хубавия коледен подарък на феновете си, след като разгроми с 4:0 преследвача Лестър на „Боксинг дей“.

Така мърсисайдци, които в събота спечелиха световното клубно първенство, се откъснаха с 13 точки на върха във Висшата лига, макар да са с мач по-малко от конкурентите си за титлата след XIX кръга.

С два гола се отличи Роберто Фирмино, донесъл успеха над Фламенго в продълженията на финала в Доха, а с едно попадение и две асистенции блесна Трент Александър-Арнолд.

21-годишният английски национал вече има 20 голови подавания от началото на миналия сезон, повече от всеки друг футболист до момента.

Гостите не оставиха никакво съмнение, че са по-добри от своите опоненти и на практика капарираха титлата в Англия.

Те започнаха вихрено и на два пъти можеха да открият резултата в първите 64 игрови секунди!

Първо Александър-Арнолд бе оставен да стреля, но прати топката точно във вратаря с изстрел от границата на наказателното поле, а после Садио Мане направи фрапантен пропуск.

Той не успя да засече от непосредствена близост центриране на Мохамед Салах, с което Роберто Фирмино се размина.

В петата минута и самият Салах пропиля изгодна възможност, стреляйки над вратата, а в десетата той трябваше да подаде към Мане, но избра да стреля от минимален ъгъл и сгреши.

В 15-ата минута капитанът Джордан Хендерсън се възползва от грешка на домакините и опита удар, който обаче бе блокиран и топката премина покрай вратата.

След това Лестър изравни играта и Анди Робертсън трябваше да се намесва решително, за да спре Джейми Варди в пеналта.

Логичното се случи в 31-ата минута, когато Роберто Фирмино засече с глава центриране на Александър-Арнолд към далечната греда и даде аванс на Ливърпул.

Скоро след това Джони Еванс сгреши и позволи на Садио Мане да излезе сам срещу вратаря, но последният стреля право в тялото на Шмайхел.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на гостите, а Лестър не успя да отправи нито един удар.

Второто полувреме започна така, както и първото – с два пропуска на Ливърпул, дело на Мо Салах и Фирмино.

След това обаче гостите решиха всичко с три попадения в рамките на седем минути.

В 71-ата появилият се като резерва Джеймс Милнър удвои резултата от дузпа с първото си докосване до топката, а в 74-ата Фирмино реализира за втори път след нова асистенция на Александър-Арнолд.

Именно последният сложи окончателно точка на спора в 78-ата с хубав удар по диагонала след пас на Мане, за да заслужи наградата за играч на мача.

Малко преди края пък капитанът на гостите Джордан Хендерсън получи контузия и бе заменен принудително.

След двубоя Лестър остана с 39 точки, докато Ливърпул събра 52 след фантастичните 17 победи и едно реми в 18 мача, продължавайки серията си от 35 срещи без загуба във Висшата лига.

Лестър – Ливърпул 0:4

0:1 Фирмино (31)
0:2 Милнър (71, дузпа)
0:3 Фирмино (74)
0:4 Александър-Арнолд (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Рикардо Перейра, Еванс, Союнджу, Чилуел, Ндиди, Барнс, Прает, Тилеманс, Мадисън, Варди;

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робертсън, Хендерсън, Вайналдум, Кейта, Мане, Салах, Фирмино;
Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел