Аржентинско шоу в Торино изстреля Юве на 1/4-финал в Купата на Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пауло Дибала и Гонсало Игуаин записаха общо три гола и две асистенции на сметките си срещу Удинезе

Лидерът в Серия А Ювентус разби с 4:0 Удинезе в предпоследния 1/8-финал за Купата на Италия.

Маурицио Сари заложи на повече футболисти, които играят по-малко минути през сезона, но това не се оказа пречка за шампионите да отбележат четири безответни гола, като в основата на успеха беше аржентинското дуо в атака Пауло Дибала - Гонсало Игуаин.

На практика двамата сами спечелиха мача за Ювентус, след като записаха общо три гола и две асистенции в срещата.

Сблъсъкът започна активно за домакините, като още в 5-та минута Игуаин стреля в очертанията, но Николас спаси.

В 16-та обаче нападателят стигна до гола си. Дибала и Пипита размениха общо три двойни подавания, завършили с перфектно подаване на десетката на Юве и завършек на Игуаин за 1:0.

В 25-та минута гол на Игуаин беше отменен след намеса на ВАР, но минута по-късно резултатът официално беше 2:0. Дибала реализира дузпа, дадена за нарушение на Николас срещу Федерико Бернардески.

В самия край на полувремето Родриго Бентанкур нацели гредата, изпускайки шанс да направи аванса на домакините класически. В 58-та минута Пауло Дибала направи това реалност, след като Игуаин пусна топката към него в наказателното поле и намери далечния ъгъл със страхотен фалцов удар.

Само три минути по-късно след игра с ръка в наказателното поле на Удинезе Дъглас Коща застана на 11-те метра и отбеляза за крайното 4:0.

Така Ювентус чака победителя от двойката Рома-Парма на 1/4-финалите.

Стартови състави:

Ювентус: Буфон, Ругани, Де Лихт, Сандро, Бентанкур, Бернардески, Джан, Коща, Данило, Дибала, Игуаин

Удинезе: Николас, Барак, Де Майо, Жажало, Лазаня, Нестеровски, Нютник, Опоку, Ларсен, Тер Авест, Уолъс

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел