Испания спечели европейската титла по хандбал

Алеиш Гомес вкара 5 гола за испанците, също 5 за Хърватия отбеляза Домагой Дувняк

Испания спечели европейската титла по хандбал за мъже, след като на финала се наложи с 22:20 (12:11) над Хърватия. Така испанците защитиха титлата си от предишното първенство и вече има две европейски титли в историята си. Целта на Хърватия беше да вземе първа европейска титла, която да прибави двете си олимпийски шампионски от Атланта 1996 и Атина 2004.

Алеиш Гомес вкара 5 гола за испанците, също 5 за Хърватия отбеляза Домагой Дувняк. Сред като се срещнаха във втората групова фаза и завършиха 22:22, сега двата отбора трябваше да си дадат среща в мач с доста по-висока стойност.

Хърватите бяха подкрепени от 10 хиляди свои фенове. Началото на мача беше равностойно и все ки отбор дръпна с по два гола, но този аванс беше заличаван. Хърватия поведе с 10:7 в 18-ата минута с попадение на Марино Марич, но след това те не успяха да отбележат в продължение на 6 минути и испанците изравниха.

Накрая на частта испанския отбор дръпна с 12:11. Испания дръпна с 13:12, а след това и с 16:12 в 35-ата минута с голове на Жоан Канеяс и Ентериос. След 38-ата минута Испания имаше период от 7 минути без отбелязан гол, но героят за хърватите Дувняк изравни за 18:18 12 преди края. Хърватия дори обърна мача за 19:18, но три минути преди края беше 20:20.

В последните три минути с точни изстрели на Гомес и Хорхе Македа ЛА Фурия триумфира с европейската титла. Вчера Норвегия спечели бронзовите медали след победа над Словения с 28:20.
Спортното министерство не дава стадионите "Септември" и "Юнак" на Столична община